Paměťová media k notebooku

Pořídili jste si nový notebook a poohlížíte se po paměťových médiích, tedy zařízeních, která slouží k ukládání, přenosu a zálohování dat? V naší nabídce najdete různé druhy, od pevných disků a SSD disků přes paměťové karty až po flashdisky a příslušenství jako jsou čtečky paměťových karet, pouzdra a externí disky. Vyberte si takové paměťové médium, které odpovídá vašim potřebám.

Více

K čemu jednotlivá paměťová média slouží?

Pevné disky slouží k ukládání a zálohování dat u vašeho notebooku nebo počítače, dělíme je na interní a externí. Na externí disk si můžete uložit velké množství souborů jako jsou filmy, fotky, hudba. Jde o zařízení, které je křehké, takže pokud zvolíte externí disk, není od věci si k němu pořídit box, který ho ochrání.

Alternativou standardního plotnového disku je SSD disk, který nemá žádné pohyblivé části podobné USB jednotce, využívá energeticky nezávislou paměť a je mnohem rychlejší než HDD. Výhodou SSD disku je rychlejší načítání aplikací, filmů a her, je odolný vůči pádu a pohybu, spotřebovává méně energie. Je třeba ale počítat s tím, že je dražší než HDD.

USB flash disk je paměť, kterou označujeme taky jako flashka, paměťový klíč, USB apod. Považujeme ho za nástupce disket, má podobu klíčenky nebo přívěsku, snadno se přenáší a umožňuje uchování dat i při odpojení napájení.

Paměťové karty můžete využít se širokou škálou svých přístrojů, nejčastěji jde o mobilní telefon, fotoaparát, laptop nebo videokameru. Abyste přenesli data z karty do notebooku, budete potřebovat čtečku paměťových karet, která je někdy už součástí notebooku. Než si paměťovou kartu pořídíte, ověřte si, zda je kompatibilní s vaším zařízením, pohlídejte si i její velikost.

Méně
Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení: