Paměťová média

Paměťová média rozšiřují paměť vašeho zařízení nebo vám poskytnou extra paměť ve formě externího disku.

Paměťová média vám umožní rozšířit kapacitu vašeho mobilního telefonu. V naší nabídce naleznete microSD karty pro doplnění kapacity či OTG flashdisky, které vám pomohou přenášet a zálohovat vaše soubory. Při výběru paměťového média je důležité zohlednit mimo kapacity i typ média a rychlost nahrávání souborů. Do telefonu nebo tabletu můžeme vkládat SD nebo micro SD karty s kapacitou až několik set GB. Externí paměťový disk dosahuje kapacit až několik TB.

Paměťové karty

Paměťových karet dnes existuje velké množství (SD, SDHC, CF, microSD a SDHC). Typ paměťové karty závisí na rozhodnutí výrobce. Jejich použití se nelimituje jen na mobilní telefony. Paměťová karta bývá zpravidla méně kvalitní než vnitřní paměť zařízení. Pokud je vám však interní paměť vašeho telefonu malá, pomůže paměťová karta.Paměťové karty mohou mít různou kapacitu, od 8 GB do 256 GB.

Flashky

USB Flash disk se používá pro přenos a uchování dat. Velkou výhodou tohoto zařízení je jeho velká kapacita, která se pohybuje od jednotek gigabajtů až po stovky GB. Díky jeho malým rozměrům jej snadno můžete strčit do kapsy a svá data mít stále u sebe. Flash disky se liší použitou technologií USB, na které závisí rychlost přenosu dat. Nejčastěji se setkáme s použitím USB 2.0, celá řada USB flash disků nabídne USB 3.0. Nalezneme však i s USB 3.1 neboli USB C.

Technologie USB OTG umožňuje přenášet či zálohovat soubory z mobilního telefonu do počítače nebo je uchovávat na flash disku. Před zakoupením OTG disku je nutné zjistit, zda váš telefon podporuje připojení OTG. To se vždy dozvíte v atributech u každého telefonu.

Čtečky karet

Paměťové karty se používají v mnoha chytrých zařízeních. V mobilních telefonech a tabletech nejčastěji pro jednoduché rozšíření kapacity úložiště. Čtečky, jak z jejich názvu plyne, slouží pro přečtení a přenos dat z takovéto paměťové karty. Dělí se na interní, napevno zabudované ve stolním počítači, a externí, „zvenčí“ připojené k vašemu zařízení nejčastěji pomocí USB rozhraní.Čtečka vám poslouží například i při přenosu fotografií a videí z vašeho fotoaparátu do počítače. Nejpraktičtější jsou čtečky, které dokáží číst data z co největšího typu paměťových karet. Tento typ čtečky vám ušetří spoustu času a starostí.

SSD/HDD disky

Nejpoužívanějšími paměťovými disky jsou v současné době HDD disky. Klasické pevné HDD disky jsou však postupně vytlačovány novějšími SSD disky, které jsou tišší, lehčí, šetrnější a odolnější. Nejčastěji se s nimi setkáme u notebooků.HDD disky obsahují více pohyblivých částí, při pádu tedy hrozí poškození a ztráta důležitých dat. SSD disky naproti tomu neobsahují žádné pohyblivé části, díky tomu jsou energeticky úsporné a v případě pádu notebooku je pravděpodobnost rozbití disku o poznání nižší. SSD disky jsou také o poznání rychlejší než disky HDD.Technologie, kterou jsou SSD disky vyrobeny je však o poznání nákladnější, a tak jsou přístroje jimi osazené dražší. Počet zápisů dat je navíc v porovnání s HDD diskem omezen, SSD disk má proto kratší životnost. Většina uživatelů se však konce životnosti disku nedočká. Moderní SSD disky totiž zvládnou zapsat stovky TB, přičemž průměrné médium tohoto typu se k takovýmto hodnotám dostane až za více než 10 let.

Všechny kategorie

Oblíbení výrobci:

SanDisk |
Samsung |
Kingston |
Tribe |
GOOBAY

Paměťová média pro:

Vyberte značku a model.
Filtry a parametry

Cena:

od:
do:

Štítky:

Akce
Výprodej
Filtry a parametry
Obecné
Výkon
Technické parametry
Připojení
Vzhled
Konstrukce
Další informace

Štítky:

Akce
Výprodej

Oblíbení výrobci

Zobrazit všechny výrobce

Ostatní výrobci

Uživatelské hodnocení:

Na hvězdičkách níže zvolte minimální hodnocení uživatelů.

Velikost uložiště (GB)

Udává velikost úložiště přístroje, do nějž se ukládají aplikace, fotky, hudba a další multimediální soubory. Často jej lze doplnit o paměťovou kartu.

od: GB
do: GB

Druh úložiště

Paměťové karty fungují jako doplňující médium, které může několikanásobně zvýšit kapacitu vašeho přístroje.

Kapacita (GB)

Velikost úložiště udává velikost úložného prostoru určeného pro vaše data.

od: GB
do: GB

Rychlost pamětové karty

Rychlost paměťové karty se dělí na třídy dle typu použití karty.

Typ výstupního konektoru

Výstupní konektor je ten, který se připojuje do smartphonu či tabletu.

Typ vstupního konektoru

Typ vstupního konektoru určuje jaká koncovka se připojuje k počítači či jinému zařízení.

Rychlost čteníZobrazit pokročilý parametr

od: MB/s
do: MB/s

Rychlost zápisuZobrazit pokročilý parametr

od: MB/s
do: MB/s

Bezdrátová připojení

Wi-Fi je pro smartphony naprosto stěžejní technologií. Umožňuje připojení k internetu především v domácnosti nebo v práci.

Drátová připojení

WiFi standardZobrazit pokročilý parametr

OTG/USB hostZobrazit pokročilý parametr

Barva

Hmotnost (g)

od: g
do: g

Výška

od: mm
do: mm

Šířka

od: mm
do: mm

Hloubka

od: mm
do: mm

MateriálZobrazit pokročilý parametr

Materiálů a konstrukcí pouzder je celá řada, a tak si vybere takřka každý.

Stupeň odolnosti

Originální od výrobce zařízení

USB čtečka v balení

SD adapter v baleníZobrazit pokročilý parametr

Zrušit všechny filtry
173 produktů
Zrušit všechny filtry

Mobily Tablety Apple Audio – Video Příslušenství Smart Použité Výprodej Oblíbené Porovnávač