Přihlásit se

Paměťová média

Paměťová média rozšiřují paměť vašeho zařízení nebo vám poskytnou extra paměť ve formě externího disku.

Pokračovat

Paměťová média vám umožní rozšířit kapacitu vašeho mobilního telefonu. V naší nabídce naleznete microSD karty pro doplnění kapacity či OTG flashdisky, které vám pomohou přenášet a zálohovat vaše soubory. Při výběru paměťového média je důležité zohlednit mimo kapacity i typ média a rychlost nahrávání souborů. Do telefonu nebo tabletu můžeme vkládat SD nebo micro SD karty s kapacitou až několik set GB. Externí paměťový disk dosahuje kapacit až několik TB.

Paměťové karty

Paměťových karet dnes existuje velké množství (SD, SDHC, CF, microSD a SDHC). Typ paměťové karty závisí na rozhodnutí výrobce. Jejich použití se nelimituje jen na mobilní telefony. Paměťová karta bývá zpravidla méně kvalitní než vnitřní paměť zařízení. Pokud je vám však interní paměť vašeho telefonu malá, pomůže paměťová karta.Paměťové karty mohou mít různou kapacitu, od 8 GB do 256 GB.

Flashky

USB Flash disk se používá pro přenos a uchování dat. Velkou výhodou tohoto zařízení je jeho velká kapacita, která se pohybuje od jednotek gigabajtů až po stovky GB. Díky jeho malým rozměrům jej snadno můžete strčit do kapsy a svá data mít stále u sebe. Flash disky se liší použitou technologií USB, na které závisí rychlost přenosu dat. Nejčastěji se setkáme s použitím USB 2.0, celá řada USB flash disků nabídne USB 3.0. Nalezneme však i s USB 3.1 neboli USB C.

Technologie USB OTG umožňuje přenášet či zálohovat soubory z mobilního telefonu do počítače nebo je uchovávat na flash disku. Před zakoupením OTG disku je nutné zjistit, zda váš telefon podporuje připojení OTG. To se vždy dozvíte v atributech u každého telefonu.

Čtečky karet

Paměťové karty se používají v mnoha chytrých zařízeních. V mobilních telefonech a tabletech nejčastěji pro jednoduché rozšíření kapacity úložiště. Čtečky, jak z jejich názvu plyne, slouží pro přečtení a přenos dat z takovéto paměťové karty. Dělí se na interní, napevno zabudované ve stolním počítači, a externí, „zvenčí“ připojené k vašemu zařízení nejčastěji pomocí USB rozhraní.Čtečka vám poslouží například i při přenosu fotografií a videí z vašeho fotoaparátu do počítače. Nejpraktičtější jsou čtečky, které dokáží číst data z co největšího typu paměťových karet. Tento typ čtečky vám ušetří spoustu času a starostí.

SSD/HDD disky

Nejpoužívanějšími paměťovými disky jsou v současné době HDD disky. Klasické pevné HDD disky jsou však postupně vytlačovány novějšími SSD disky, které jsou tišší, lehčí, šetrnější a odolnější. Nejčastěji se s nimi setkáme u notebooků.HDD disky obsahují více pohyblivých částí, při pádu tedy hrozí poškození a ztráta důležitých dat. SSD disky naproti tomu neobsahují žádné pohyblivé části, díky tomu jsou energeticky úsporné a v případě pádu notebooku je pravděpodobnost rozbití disku o poznání nižší. SSD disky jsou také o poznání rychlejší než disky HDD.Technologie, kterou jsou SSD disky vyrobeny je však o poznání nákladnější, a tak jsou přístroje jimi osazené dražší. Počet zápisů dat je navíc v porovnání s HDD diskem omezen, SSD disk má proto kratší životnost. Většina uživatelů se však konce životnosti disku nedočká. Moderní SSD disky totiž zvládnou zapsat stovky TB, přičemž průměrné médium tohoto typu se k takovýmto hodnotám dostane až za více než 10 let.

Skrýt

Nejprodávanější

1
Kingston Canvas Select Plus microSDXC 128GB A1 Class 10 100MB/s + adapter

Paměťová karta rychlost čtení 100MB/s, rychlost zápisu 85MB/s

36 %  z 699 Kč

449 Kč

2
Kingston Canvas Select Plus microSDHC 32GB A1 Class 10 100MB/s + adaptér

Paměťová karta rychlost čtení 100MB/s, rychlost zápisu 10MB/s

19 %  z 219 Kč

179 Kč

3
Samsung micro SDXC 256GB EVO Plus + SD adaptér

Rychlá paměťová karta Samsung EVO Plus microSDXC s kapacitou 256 GB a přenosovou rychlostí class 10 UHS-I.

25 %  z 1 290 Kč

979 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů

Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení:

Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry