Nabídka pro firmy Nové
Košík

Ochranné fólie a skla

Pro kvalitní ochranu displeje vašeho zařízení je dobré zvolit fólii či temperované sklo. Skla dále rozdělujeme na 3D skla na celou přední stranu displeje a na klasická, nebo též 2D skla.

Více

Stále se zvětšující displeje chytrých zařízení potřebují náležitou ochranu. V tomto směru si můžeme vybrat mezi fóliemi a tvrzenými skly. Fólie jsou plastové a bývají zpravidla velmi tenké, takže neovlivňují schopnost displeje rozpoznat dotyk. Mohou mít antistatickou nebo antireflexní vrstvu. Druhou možností, jak chránit displej přístroje, jsou temperovaná skla. Jejich cena je často vyšší, ale míra ochrany displeje je vyšší než u fólie. Ani tato skla neomezují citlivost displeje. Některá nabízí oleofobní úpravu.

Fólie

Fólie chrání váš přístroj před poškrábáním a v případě pádu snižují riziko rozbití displeje. Jsou vyrobeny z plastu a neovlivňují schopnost displeje rozpoznat dotyk. Fólie jsou tenčí než sklo, nezmění tak tolik vzhled vašeho zařízení. Pokud však chcete kvalitnější ochranu, investujte raději do temperovaného skla.

Hlavní výhody

  • malá tloušťka
  • nižší cena než u temperovaného skla
  • možnost odpuzování nečistot a otisků prstů

Skla

Krycí skla disponují vysokou pevností, a tak se nemusíte bát rozbití displeje. V případě, že dojde k rozbití ochranného skla, displej zůstane s velkou pravděpodobností nepoškozen. Temperovaná skla dělíme na 3D skla, která jsou zahnutá tak, aby přesně padla na váš telefon, a obyčejná rovná skla.

Hlavní výhody

  • vysoký stupeň ochrany
  • některá skla nabídnou oleofobní úpravu

Hlavní nevýhody

  • větší tloušťka přístroje při osazení skla

3D skla

Jde o druh tvrzeného skla, které má zaoblené rohy tak, aby se dalo nalepit na moderní bezrámečkové smartphony. U těchto telefonů sahá často displej až na zaoblené rohy, tyto telefony pak vyžadují speciální ochranu. 3D sklo nelze nalepit na klasický telefon s rovným displejem a ostrými hranami. Pro takový typ telefonu doporučujeme použít spíše 2D sklo nebo fólii.

2D skla

Tento typ skla připomíná svým tvarem klasickou fólii. Je zcela rovné a po nalepení na displej tedy zakrývá jen tu část displeje, která je též rovná. U novějších bezrámečkových telefonů sahá často displej přes hrany. Tuto oblast nedokáže 2D sklo ochránit. Pokud chcete chránit celý displej telefonu včetně zaoblených rohů, vyberte si tvrzené sklo z kategorie 3D skel, která jsou zahnutá tak, aby přesně kopírovala tvar displeje telefonu. Dejte však pozor při výběru, každé 3D sklo je určeno na jiný typ telefonu. Ujistěte se, že je sklo kompatibilní s vaším modelem telefonu.

Na iPhone

Tvrzená skla je nutné vybírat dle kompatibility s modelem zařízení. Některá skla pro Apple iPhone jsou k dostání ve speciální 3D verzi, která je vhodná především pro telefony se zaoblenými rohy. Tloušťka skel se pohybuje od 0,25 mm do 0,35 mm. Pokud je pro vás hmotnost telefonu důležitým parametrem, sáhněte po co nejtenčí variantě. Některá tvrzená skla mívají tvrdost až 9H, jedná se tedy o druhý nejtvrdší materiál hned po diamantu. Takto tvrdé sklo je vysoce odolné proti poškrábání a nárazu. Investice do tvrzeného skla pro iPhone je výhodnější než případná oprava rozbitého displeje.

Méně
Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení:
 
iMessage
WhatsApp
Chat