Notebooky pro firmy

Starý počítač vám dosloužil a chcete si pořídit nový notebook, který budete moci přenášet z místa na místo a využijete ho nejen k práci nebo studiu, ale i k zábavě? V naší nabídce najdete notebooky značek jako Lenovo, Dell, HP, Acer, Asus, Fujitsu, MSI a další v různých cenových hladinách. Vybere si tak opravdu každý.

Více

Jak si vybrat notebook?

Notebooky stále častěji nahrazují stolní počítače. Snadno se přenáší, na stole nezabírají tolik místa. Kdo chce, může si k nim připojit monitor. Jaké parametry je třeba vzít při výběru notebooku v potaz?

Procesor je nejdůležitější součástí notebooku, právě od něj se totiž odvíjí výkon, ovlivňuje i schopnost multitaskingu a počet snímků za sekundu. Jeho frekvence se udává v GHz, s vyšší frekvenci roste výkon procesoru. Zajímejte se i o počet jader, čím víc jich bude, tím víc úloh procesor dokáže najednou zpracovat.

Operační paměť RAM je další důležitou a nedílnou součástí notebooku. Slouží k dočasnému uchování zpracovávaných dat a spouštění programů, čím je větší, tím víc programů nebo oken prohlížeče můžete najednou spustit. Standardem jsou 4 GB RAM, pro spuštění více programů najednou ale volte 8 GB, pro hraní her pak 16 GB.

Grafická karta by měla zajímat nejen ty, do na počítači plánují hrát hry. Právě grafická karta se stará o vykreslení obrazu na displej notebooku, případně na TV nebo externí monitor. Mezi základní typy grafických karet patří integrované grafické karty, které jsou umístěny v procesorovém pouzdře a pracují s operační pamětí, dedikované grafické karty označované také jako diskrétní (ty jsou výkonnější, mají samostatnou paměť, na druhou stranu jsou ale méně úsporné) a herní grafické karty, které jsou navrženy přímo pro hraní her na počítači.

Úložiště Zvolíte pro ukládání souborů a dat HDD (plotnový pevný disk), SSD (úložiště bez pohyblivých částí, které je ale mnohonásobně rychlejší než HDD), kombinaci HDD a SSD, nebo hybridní pevný disk SSHD? Co se velikosti týče, standardem je 256-512 GB u SSD a 500 GB u HDD.Operační systém Na trhu najdete jak notebooky bez operačního systému, tak s ním. Nejčastěji jde o Microsoft Windows, mezi další populární operační systémy patří třeba Linux.

Displej jako zásadní součást notebooku dokáže výrazně ovlivnit to, jak se vám s notebookem bude pracovat. Od úhlopříčky displeje se odvíjí celkové rozměry a hmotnost notebooku, rozlišení displeje udává, kolik pixelů je na něm zobrazeno, povrchovou úpravu si můžete vybrat mezi lesklou, matnou a antireflexní.

Konektivita: K notebooku jistě budete chtít připojit myš nebo flash disk, možná ale taky externí monitor, klávesnici, externí disk, optickou mechaniku a další periferie. Při výběru notebooku se tak zajímejte o konektory, jaké budete mít k dispozici. Standardem jsou alespoň dva USB konektory, notebook může disponovat i HDMI, VGA, DisplayPortem apod.

Méně
 
iMessage
WhatsApp
Chat