8 nejlepších aplikací v únoru 2018

Android

Lightx Photo Editor

Aplikací na úpravu fotografií existuje celá spousta a každý uživatel si oblíbí jinou. Proto určitě není na škodu dát šanci více z nich a zvolit tu pravou. Lightx Photo Editor je aplikace na úpravu fotek v Androidu. Kromě klasických fotografických efektů můžete měnit pozadí za objekty, upravovat barvu vybraných částí snímku a samozřejmě používat nástroje retuše. Snímky z rodinného alba zase můžete proměnit v povedenou koláž. Přidávejte rámečky, samolepky, popisky. Aplikace má i nástroj pro vytváření karikatur.

Všechny upravené snímky navíc jednoduše uložíte do paměti telefonu, anebo je můžete okamžitě po úpravě sdílet na sociální sítě.


Whatsapp business

Aplikace Whatsapp už si získala mnoho uživatelů. Může za to její jednoduchost, funkčnost a také to, že je k dispozici zcela zdarma. Nyní se tato možnost pohotové komunikace otevřela i pro majitele menších podniků. Aplikace Whatsapp Business usnadňuje komunikaci se zákazníky. Společnost si v aplikaci jednoduše vytvoří vlastní profil s nejdůležitějšími informacemi jako jsou adresa, otevírací doba, e-mail a telefon, a poté už může reagovat na zprávy od zákazníků.

Pro urychlení komunikace lze uložit do paměti nejčastější odpovědi, abyste tak mohli reagovat na nejběžnější dotazy. Pokud zrovna nemůžete odpovídat, můžete si navíc nastavit odpověď v době nepřítomnosti. V aplikaci též máte přístup k důležitým metrickým údajům o tom, kolik lidí vám napsalo a komu jste odepsali.

Aplikace je v tuto chvíli k dispozici pouze pro Android, majitelé iPhonů si budou muset ještě počkat.


InstLife

Aplikace InstLife je simulátor skutečného života ve vašem Android telefonu. Kdo by se občas nechtěl stát někým jiným?

Vytvořte si virtuální identitu, studujte, cestujte, sbírejte zážitky. Chtěli jste mít vždy svou vlastní kapelu a stát se skutečnou celebritou? Aplikace InstLife vám tuto možnost poskytne. Ve hře můžete jít studovat nebo se rovnou vrhnout do práce. Vyberte si dům snů a najděte si lásku. InstLife nevyžaduje internetové připojení, můžete tak hrát všude, kde vás napadne. Jedinou nevýhodou je, že je hra v angličtině, musíte mít tedy dobrou znalost tohoto jazyka.


ManFIT

ManFIT je androidová aplikace pro muže a ženy, kteří chtějí cvičit doma. Ke cvičení není nutné žádné speciální vybavení, takže si plně vystačíte se cvičební podložkou a dostatkem prostoru. Cvičení jsou zaměřena na ztrátu hmotnosti a budování svalové hmoty. Aplikace je ideální pro všechny, kteří chtějí ušetřit za cvičení v posilovně a cvičí raději doma v soukromí.

Cvičení jsou rozdělena na jednotlivé úrovně a časové úseky. Aplikace navíc dlouhodobě sleduje vaše výkony a ztrátu hmotnosti a vytváří přehledné grafy.


iOS

App in the Air

Ať už jste příležitostným nebo nadšeným cestovatelem, aplikace App in the Air pro váš iPhone se stane tím nejlepším rádcem. Aplikace sdružuje informace o letecké dopravě a poskytne vám množství detailů o každém letu. Ukáže vám mapu celého letiště, abyste se na něm vyznali, sleduje odlety a přílety a informuje vás o všem důležitém. Podporuje více než 1000 aerolinek po celém světě. Informace o odletu nebo zpožděném letu navíc odešle do vašeho mobilu formou SMS zprávy.

Aplikace je v základní verzi zdarma, pro získání pokročilých funkcí je ale třeba pořídit si placenou verzi.


Confide

Confide je určena všem uživatelům iOS, pro které je soukromí tím nejdůležitějším. Jde o komunikační aplikaci, ve které si můžete se svými kontakty posílat zprávy tak, jak jste zvyklí. Rozdíl je ale v tom, že v Confide se zprávy nezdrží příliš dlouho. Po určitém čase zprávy automaticky zmizí, přečíst si je tak můžete pouze jednou. Touto vlastností aplikace výrazně připomíná Snapchat, který funguje na podobném principu mizících zpráv.  Aplikace Confide je vybavena i funkcí ochrany proti vytváření screenshotů, pokud by se o pořízení snímku obrazovky jiný uživatel pokusil, aplikace mu to nedovolí a vás o tom informuje. Vaše zprávy jsou tak chráněny proti nevyžádaným čtenářům.

Aplikace je v základní verzi zdarma, abyste však získali přístup k neomezenému přidávání příloh či změně témat, musíte si zaplatit verzi PRO.


Hooked

Pod tímto názvem se skrývá aplikace, která formou chatových zpráv vypráví tajemný příběh. Díky formě chatu máte pocit, jako byste četli cizí konverzaci, a to celému příběhu přidává na realističnosti. Jako byste s sebou stále měli zajímavou knihu. Aplikaci jednoduše otevřete vždy, když máte pár minut času a chcete se dozvědět, co bude dál. Kromě toho můžete vytvářet i vlastní příběh a získat si své fanoušky.

Nevýhodou je snad jen jazyk aplikace, Hooked je celá v angličtině, takže pokud ji neovládáte, na aplikaci zapomeňte. Trial verze je pro uživatele zdarma, neomezený přístup si ale musíte zaplatit.


Timepage

Tuto aplikaci vyvinula firma Moleskine, výrobce ikonických diářů a kancelářských potřeb. Timepage přináší originální kalendář s krásným designem, do něhož jednoduše uložíte události, mapy, kontakty, informace o počasí a tak podobně. Můžete si zvolit mezi denním, týdenním nebo měsíčním zobrazením.

Kalendář je také vybaven funkcí, která vám z dlouhodobých dat vypočítá, kdy jste nejvíc vytíženi a kdy máte naopak volný čas. Timepage je pro iOS ke stažení zdarma, ale pouze v základní verzi. Verze PRO je zpoplatněna, zaplatíte za ni v přepočtu necelých 50 korun měsíčně nebo něco málo přes 250 korun ročně.