Aplikace, které vám pomohou dostat se do formy

Jaro nám vtrhlo do životů a šatníků jako uragán a my s notnou dávkou nadšení měníme zimní bundy a svetry za kabátky a trička. Jaká nás ale zachvátí hrůza, když zjistíme, že se stěží vejdeme do loňských modelů. Optimismus opadá a my s úděsem v očích míříme do posiloven a na fitness a dortíky v našich jídelníčcích nahrazuje mrkev. Připravili jsme pro vás několik aplikací na Android a iOS, které vám návrat k dobré fyzičce a vytrénované postavě zjednoduší.


Lose It!

Aplikace Lose It vám pomůže snížit váhu za pomoci nízkokalorického jídelníčku a různých výzevi. Aplikace počítá kalorie a informuje o nutričních hodnotách potravin, mimo jiné o příjmu proteinů, sacharidů a tuků.Kromě toho funguje jako krokoměr a uživateli nabídne i různé výzvy, které můžete zkusit pokořit. Takovou výzvou je například zvládnutí 3600 aktivních minut za jeden měsíc. Aktivními minutami rozumíme jakoukoli aerobní činnost, která vede ke zvýšenému výdeji energie.Nechybí ani motivace ve formě sdílení výsledků s přáteli, které si můžete v aplikaci dle libosti přidávat. Vzájemná soutěživost vás jistě posune zase o krůček dál.


Kalorické tabulky

Oproti výše uvedené cizojazyčné aplikaci Lose It! mají Kalorické tabulky jednu velkou výhodu a tou je dostupný seznam českých potravin. Díky tomu můžete jednoduše skenovat balené potraviny v obchodě a zobrazit všechny potřebné informace na displeji vašeho telefonu.Čerstvé potraviny, které samozřejmě nejsou obdařené etiketami, můžete snadno uložit do oblíbených a nákup od nákupu bude tak vaše vybírání snazší.Aplikaci můžete používat i při běžných nákupech, nejvíc užitečná vám však bude, pokud se rozhodnete zhubnout. Kalorické tabulky vám vypočítají, kolik kalorií byste měli denně přijmout. Mimo to vám zkontrolují příjem tekutin a nabídnou cíle, které můžete denně překonávat.


My Diet Coach

My Diet Coach je ideální pro všechny, kteří chtějí shodit. Aplikace se stane vaším osobním trenérem a dohlídne na to, abyste své vysněné váhy dosáhli co nejdříve. Při prvním spuštění se aplikace zeptá, kolik kilogramů chcete zhubnout a jaká je vaše motivace. Poté vás začne v průběhu každého dne informovat, kdy se máte napít vody nebo sníst nějakou malou zdravou svačinku. Notifikace jsou nastaveny i na cvičení.Nechybí ani překonávání výzev a osobních rekordů. Aplikace vás vyzývá například k přidávání fotografií, na nichž poté můžete pozorovat pokroky. Pro chronické řidiče je zajímavá výzva “Zaparkujte si auto dál od domu”, abyste ke svému vozu museli dojít pěšky co nejdelší vzdálenost.Placená verze My Diet Coach Pro nabídne ještě více funkcí. Sestaví osobní dietní plán nebo plán cvičení, počítá kalorie a vaši hmotnost zaznamenává do přehledného grafu.


Nike+ Run Club

Nedílnou součástí hubnutí je samozřejmě pravidelný pohyb. I pro tuto sféru existuje na Google Play nebo App Storu množství aplikací. Jednou z nich je i Nike+ Running. Není se čemu divit, že výrobce sportovních oděvů a bot má i svou sportovní aplikaci.Jak již název napovídá, jde o aplikaci na běhání. Měří uběhnuté kilometry, průměrnou rychlost a čas, a počítá množství uskutečněných běhů. Mimo to zaznamenává i osobní rekordy. Nike+ Coach vám navíc pomůže sestavit běžecký plán na míru.I tato aplikace umožňuje sdílet výsledky a předhánět se ve výkonech se svými přáteli. Kromě toho se dá párovat se Spotify a pro běh zvolit tu nejvhodnější motivační hudbu.


iMuscle 2

Tato aplikace pohlíží na cvičení z trochu jiné odbornější perspektivy. Jejím základem je 3D model lidského těla bez kůže, na kterém jsou přehledně vidět všechny svaly. Touto postavou lze libovolně otáčet a zkoumat tak, odkud který sval vede a jaký je jeho hlavní účel.Ťuknutím na vybraný sval se objeví série cviků, kterými lze daný sval posilovat. Ve chvíli, kdy si mezi cviky zvolíte ten pravý, zobrazí se animace, která vás naučí, jak jej správně vykonávat a také popis, k čemu je cvik dobrý. Mimo konkrétních cvičení jsou zde i protahovací cviky, které je důležité provádět před každým cvičením, abychom nepřišli k úrazu.iMuscle 2 nabízí i model těla, na které aplikujete své míry, výšku a váhu a časem můžete porovnávat tento model s 3D postavou “svalovce”.


Superlife

Superlife je aplikace, která nabízí komplexní přehled o všech možných sportovních aktivitách. Ať už jde o běh, chůzi, jízdu na kole, in-line bruslení nebo běh na lyžích, aplikace zaznamenává vše, co se pohybu týče.Aplikaci podpořili i známí sportovci, kteří nad aplikací drží patronát. V rozhraní aplikace fungují jako průvodci, rádci a motivátoři, se kterými můžete poměřovat i své vlastní výkony. Využívejte možnost sdílet své výkony s přáteli a motivujte se navzájem.Za pomoci originálních výzev stoupej na svém pomysleném žebříčku sportovních výkonů. Aplikace vám pomůže najít ideální model přesně šitý na míru vašemu tělu.

Mobily Tablety Apple Audio – Video Příslušenství Smart Použité Výprodej Oblíbené Porovnávač