










Záložní nabíječky, tzv. powerbanky, vás podrží ve chvílích, kdy nemáte přístup k zásuvce. Powerbanky mohou mít různou kapacitu. Ta udává velikost baterie powerbanky a tím pádem i možný počet plných nabití vašeho přístroje. Pro dobíjení telefonů nebo MP3 přehrávačů postačí záložní baterie s kapacitou do 6 000 mAh, pro dobíjení náročnějších smartphonů a tabletů je lepší pořídit si powerbanku s kapacitou větší než 6 000 mAh. Pokud hledáte záložní nabíječku pro svůj notebook, její kapacita by měla přesáhnout 12 000 mAh a měla by být vybavena výstupním proudem alespoň 2A.
Tyto záložní zdroje se nazývají powerbanky, které disponují větší kapacitou než váš smartphone či tablet a dokážou jej nabít i vícekrát, v závislosti na kapacitě smartphonu a powerbanky. Připojuje se jednoduše pomocí USB kabelu.
Před zakoupením tohoto typu záložního nabíjení je důležité porovnat kapacitu baterie telefonu s kapacitou powerbanky. Vždy je důležité, aby powerbanka měla větší kapacitu, než má baterie telefonu.
Pokud váš mobilní telefon nese 3100 mAh akumulátor, powerbanka by tedy měla mít alespoň 4000 mAh. Je důležité si uvědomit, že smartphone využívá k nabíjení výstupní napětí 5V. Při něm se energie přelévá v poměru 1:1. V případě, že chcete nabíjet zařízení, která potřebují vyšší napětí, je třeba pořídit powerbanku, která zvládne vyšší napětí. Na trhu existují i powerbanky, které zvládnou napětí přepínat.
Pokud máte telefon s velkou kapacitou akumulátoru, zkontrolujte hodnotu proudu, kterou dokáže powerbanka elektrickou energii přenášet. Pokud chcete rychlé nabíjení, rozhodně sáhněte po nabíječce, která zvládne nabíjet proudem 2A.
Záložní baterie mohou mít různou podobu. Nabíječka může být ukryta například v kosmetickém zrcátku nebo krytu na telefon. Záložní baterii si můžeme pořídit i na řídítka kola, ta je totiž vybavena speciální objímkou, která se jednoduše zacvakne na řídítka.