Přihlásit se

Myši

Myš je důležitou počítačovou periferií, díky které snáz ovládneme počítač. Aby tomu tak ale skutečně bylo, je třeba vybrat správnou myš, která se vám bude dobře držet a splní vše, co od ní očekáváte. Počítačové myši se od sebe liší jak účelem použití, tak tvarem, ergonomií a také snímací technologií.

Pokračovat

Jak vybrat myš, aby správně fungovala, krok za krokem?

  • Krok první: Chcete drátovou myš, nebo tu bezdrátovou? Pokud myš bude připojená stále k jednomu zařízení a nebudete s ní ani cestovat, můžete sáhnout po drátové myši, u které se nemusíte bát, že vám dojdou baterky. V opačném případě, kdy myš budete přenášet a brát ji s sebou i na cesty, je lepší volbou bezdrátová myš. Počítejte ale s tím, že je o něco dražší, navíc jí mohou dojít baterie. Mějte u sebe náhradní. Víte, že bezdrátové myši jsou ideální hlavně k notebookům a lze je připojit i k několika zařízením současně
  • Krok druhý: Zvolte typ myši Podle toho, k čemu plánujete myš používat si vyberte, zda potřebujete kancelářskou nebo třeba herní myš.
  • Krok třetí: Optická nebo laserová myš? Optická myš snímá pohyb senzorem s LED diodami, je levnější, ale s hrubým nebo lesklým povrchem si neporadí. Nutností pak je použít podložku pod myš. Laserová myš si poradí s každým povrchem, pohyb snímá laserovými diodami. Potěší vás vyšší přesností snímání, a to i u rychlých pohybů.
  • Krok čtvrtý: Jaké parametry jsou podstatné? Mezi nejdůležitější parametry pro výběr myši k počítači patří citlivost snímání udávaná v DPI, kde minimem je 1000-2000 DPI, u profesionálních myší se setkáte i s citlivostí cca 12800 DPI a počet tlačítek. U klasických myší je 3-5 tlačítek, některé myši jich ale mají víc, navíc si je můžete naprogramovat.
  • Krok pátý: Co takhle ergonomická myš? Ergonomicky tvarovaná myš může vyřešit situace, kdy vás trápí bolest zápěstí nebo zánět karpálů způsobený nepřirozenou polohou ruky. Vertikální tvar umožní paži zůstat v přirozené poloze, svaly ani šlachy nebudete tolik namáhat.

Skrýt

Nejprodávanější

1
Logitech MX Master 3 for Mac bezdrátová myš černá

Bezdrátová myš Logitech MX Master 3 nabízí 70denní výdrž, maximální přesnost na všech druzích povrchů včetně skla – 4 000 DPI, 7 přednastavených tlačítek pro různé programy a prohlížeče, Bluetooth připojení až k 3 zařízením, 2 speciální rolovací kolečka, podporu gest MacOS a nabíjení přes USB-C, balení neobsahuje 2,4GHz přijímač

27 %  z 2 690 Kč

1 990 Kč

2
Logitech MX Master 3 bezdrátová myš pro Business černá

Bezdrátová myš Logitech MX Master 3 nabízí 70denní výdrž, maximální přesnost na všech druzích povrchů včetně skla – 4 000 DPI, 7 přednastavených tlačítek pro různé programy a prohlížeče, Bluetooth připojení až k 3 zařízením, 2 speciální rolovací kolečka, podporu gest MacOS a nabíjení přes USB-C.

15 %  z 2 290 Kč

1 948 Kč

3
Apple Magic Mouse (2021) stříbrná

Architektura Apple myši z ní činí extrémně spolehlivé zařízení bez nutnosti vyměňovat v ní baterie. Jednoduchost opět vyhrává. Díky tomu, že v myši je méně pohyblivých částí, tak je prostě lepší. Ještě lépe klouže po povrchu a má menší odpor. A vydrží klidně i měsíc a déle.

2 289 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry