Užij si exkluzivní slevy 50 % v rámci našich Smarty days!

Myši

Myš je důležitou počítačovou periferií, díky které snáz ovládneme počítač. Aby tomu tak ale skutečně bylo, je třeba vybrat správnou myš, která se vám bude dobře držet a splní vše, co od ní očekáváte. Počítačové myši se od sebe liší jak účelem použití, tak tvarem, ergonomií a také snímací technologií.

Pokračovat

Jak vybrat myš, aby správně fungovala, krok za krokem?

  • Krok první: Chcete drátovou myš, nebo tu bezdrátovou? Pokud myš bude připojená stále k jednomu zařízení a nebudete s ní ani cestovat, můžete sáhnout po drátové myši, u které se nemusíte bát, že vám dojdou baterky. V opačném případě, kdy myš budete přenášet a brát ji s sebou i na cesty, je lepší volbou bezdrátová myš. Počítejte ale s tím, že je o něco dražší, navíc jí mohou dojít baterie. Mějte u sebe náhradní. Víte, že bezdrátové myši jsou ideální hlavně k notebookům a lze je připojit i k několika zařízením současně
  • Krok druhý: Zvolte typ myši Podle toho, k čemu plánujete myš používat si vyberte, zda potřebujete kancelářskou nebo třeba herní myš.
  • Krok třetí: Optická nebo laserová myš? Optická myš snímá pohyb senzorem s LED diodami, je levnější, ale s hrubým nebo lesklým povrchem si neporadí. Nutností pak je použít podložku pod myš. Laserová myš si poradí s každým povrchem, pohyb snímá laserovými diodami. Potěší vás vyšší přesností snímání, a to i u rychlých pohybů.
  • Krok čtvrtý: Jaké parametry jsou podstatné? Mezi nejdůležitější parametry pro výběr myši k počítači patří citlivost snímání udávaná v DPI, kde minimem je 1000-2000 DPI, u profesionálních myší se setkáte i s citlivostí cca 12800 DPI a počet tlačítek. U klasických myší je 3-5 tlačítek, některé myši jich ale mají víc, navíc si je můžete naprogramovat.
  • Krok pátý: Co takhle ergonomická myš? Ergonomicky tvarovaná myš může vyřešit situace, kdy vás trápí bolest zápěstí nebo zánět karpálů způsobený nepřirozenou polohou ruky. Vertikální tvar umožní paži zůstat v přirozené poloze, svaly ani šlachy nebudete tolik namáhat.

Skrýt
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry