Nabídka pro firmy Nové
Košík

Multifunkční tiskárny

Stará tiskárna se rozbila a vy vybíráte novou? Nebo jen jdete s dobou a chcete si pořídit nejen tiskárnu, ale i kopírku a skener, ideálně v jednom? Pak jste tu správně! Vyberte si z naší nabídky multifunkčních tiskáren tu pravou.

Více

Když se řekne multifunkční tiskárna

Proč mít doma tři různé přístroje, když vám stačí jeden? Dřív bylo nemyslitelné, aby jedno zařízení zvládlo tisknout, skenovat i kopírovat, dneska je to naprosto běžné. Multifunkční tiskárna to všechno zvládne, vy ušetříte finance i prostor.

Jaké druhy multifunkčních zařízení na trhu existují?

  • Laserové multifunkce, které oceníte, když kopírujete nebo tisknete větší množství dokumentů. Tisk je rychlejší, cena nižší a nemusíte čekat, až zaschne inkoust.
  • Inkoustové multifunkční zařízení tiskne pomaleji, cena tisku je vyšší, na druhou stranu, když toho netisknete moc, bohatě vám postačí. Tisk je navíc přesnější, spotřebujete méně energie a zařízení vás nevyjde tak draho.

Jak vybrat to pravé multifunkční zařízení?

Jak už to tak bývá, vybírat podle ceny a vzhledu není možné. Nebo vlastně je, ale pak se nemůžete divit, že budete nejspíš zklamaní, že zařízení nezvládne vše, co potřebujete. Na jaké parametry byste se tedy měli zaměřit?

  • Rozlišení tisku v DPI, u kterého platí, že čím je hodnota vyšší, tím lépe. Standardem pro domácí použití tisk dokumentů je 600 x 600, na fotografie už potřebujete alespoň 4800 DPI.
  • Rozlišení skeneru v DPI. Čím je hodnota vyšší, tím bohatší budou jednotlivé detaily. Pro domácí použití je standardem 2400 x 1200 DPI.
  • Na jak velký formát můžete tisknout? Vystačí vám A4 a A5, nebo potřebujete i A3?

Méně