Nabídka pro firmy Nové
Košík

Monitory 33" a větší

Starý monitor vám pomalu dosluhuje, dobo už rovnou dosloužil? Potřebujete nový, ale nemůžete se rozhodnout, jak velký vybrat? Monitory 33" a větší mají široké uplatnění, pořídit si je můžete domů i do kanceláře, pro běžnou činnost na PC, hraní her i pro komerční či grafické využití.

Více

Čím větší, tím lepší?

Na malém monitoru toho moc neuvidíte, takže si možná říkáte, že čím větší si pořídíte, tím lépe. Pokud vám to prostorové možnosti dovolí, proč ne, vezměte ale v potaz i účel, pro který monitor vybíráte. Tomu přizpůsobte další parametry.

Co si při výběru monitoru 33" a víc pohlídat?

Monitor s velikostí 33" a větší je vhodný na hraní her, a to amatérsky i profesionálně, pro kancelářskou práci, školu, studium, a využijete ho i pro tvorbu a úpravu grafiky nebo videa. Jeho předností je to, že na něm můžete pracovat s více okny naráz. Podle toho, k jaké z těchto činností ho budete nejvíc používat, si vyberte i další parametry.

  • U herního monitoru je zásadní frekvence a odezva, aby monitor dokázal rychle reagovat na změny obrazu. Frekvenci chtějte alespoň 60 Hz, odezvu 4 ms.
  • U grafického monitoru oceníte široký gamut i pozorovací úhly, barevná hloubka by neměla klesnout pod 10bit.
  • Rozlišení chtějte ideálně 4K.
  • Povrch obrazovky si můžete vybrat dle svých potřeb. Vyhraje matný, lesklý, nebo dáte přednost kompromisu v podobě antireflexního povrchu?
  • Pohlídejte si i konektory. Bylo by k vzteku zjistit, že k němu počítač nebo notebook nepřipojíte.

Méně
 
iMessage
WhatsApp
Chat