Monitory 24" až 26"

Hledáte spolehlivý monitor, který vás nikdy nenechá na holičkách? Chcete moderní monitor s rychlou obnovovací frekvencí nebo bleskurychlou dobou odezvy? Ať už vybíráte herní monitor nebo monitor k vašemu PC, z naší nabídky si zaručeně vyberete.

Více

Jak vybrat spolehlivý monitor?

Prvním krokem při výběru monitoru je jeho velikost. Jak velký monitor se vejde na váš stůl? Monitory do 20" mají sice kompaktní rozměry, ale hodí se spíš jen pro základní použití, Monitory 21-24" jsou už lepší volbou, přesto s nimi asi o moc víc, než nákupy na internetu nebo čtení e-mailů a zpráv nezvládnete. Monitory 24-26" už najdou uplatnění při práci i hraní her. Monitory 28-32" zastoupí i dva monitory, využití mají u grafiků, hráčů i webařů. Mezi další otázky, které si musíte položit patří:

  • Jak velký by měl být poměr stran? Optimální poměr stran se odvíjí od použití monitoru. Za standard se považuje poměr 16:9, v poslední době je oblíbený i poměr 16:10 nebo ultrawide motory 21:9.
  • Jakou zobrazovací technologii si vybrat? Kvalitu obrazu určují dva parametry: typ zobrazovacího panelu a podsvícení panelu. Většina počítačových LCD monitorů používá LED diody s rovnoměrným rozprostřením jasu.
  • Chcete nějaké speciální funkce monitoru?
  • Jakou odezvu by měl monitor mít? U herních monitorů platí, že odezva by měla být co nejnižší. Udává se v milisekundách, u herních monitorů je ideálem 1-2 ms.
  • A co obnovovací frekvence? Ta by naopak měla být co nejvyšší. Udává počet snímků, které za sekundu monitor vykreslí. Běžně jde o 60 Hz, hráčské monitory by měly mít víc než 100 Hz.
  • A co konektivita? DisplayPort, HDMI, USB-C, Lightning nebo ještě nějaké další?

Méně
 
iMessage
WhatsApp
Chat