Nabídka pro firmy Nové
Košík

Mobilní telefony Xiaomi

Společnost Xiaomi byla založena v roce 2010 v Číně s jasnou strategií, přinést svým zákazníkům chytré mobilní telefony neboli smartphony, které budou na jedné straně vynikat nejmodernějšími technologiemi a na straně druhé atraktivní cenou. Pojďme se na příběh mobilů Xiaomi podívat blíže.

Více

Na český trh se mobilní telefony Xiaomi dostaly až o 7 let později, poté co zaznamenaly značné úspěchy nejen na svém domácím trhu, ale i v západní Evropě. Dnes patří mobily Xiaomi ke špičce na trhu v poměru cena/výkon/kvalita s širokou nabídkou modelů pro náročné uživatele i pro ty, kteří se rozhodují podle pořizovací ceny zařízení.

Xiaomi - od nadstavby pro Android až po nejlepší foto mobily světa

Rosteme jen s velkými cíli a u Xiaomi jsou si toho dobře vědomi. Již v roce 2014 si proto dali za cíl, stát se do deseti let lídrem na trhu s chytrými telefony. Že tento plán myslí společnost Xiaomi vážně, dokázala už v roce 2021, kdy se na okamžik probojovala na pozici největšího výrobce mobilů na světě. O toto prvenství chce nadále bojovat a i proto patří k nejrychleji rostoucím značkám na poli chytrých telefonů a ovládá jeden trh za druhým.

Do rodiny telefonů Xiaomi spadá i dceřinná společnost Xiaomi Redmi

 • Xiaomi Redmi patří do střední třídy telefonů a jejich hlavní devízou je, že i u vyšších specifikací dokáží nabídnout velice lákavé ceny, především díky optimálnímu výběru komponentů.

 • Dříve do této rodiny patřila i společnost POCO, taktéž vyrábějící mobilní telefony. Od roku 2020 se ale osamostatnila a stala se pro Xiaomi konkurencí u telefonů do 15 tisíc Kč.

Xiaomi MIUI - vylepšení pro operační systém Android

Pokud patříš mezi uživatele, kteří do teď využívali telefon s Androidem a toto bude tvůj první mobil od Xiaomi, čeká tě příjemné překvapení v podobě grafické nadstavby MIUI. A není to jen o vzhledu, toto vylepšení se postará o plynulejší chod telefonu a nabídne ti i další užitečné funkce jako správce souborů či bezpečnostní upozornění. Aktuálně většina zařízení běží na MIUI 13 a postupně přecházejí na MIUI 14.

Který mobil Xiaomi je pro tebe ten pravý?

Stejně jako ostatní výrobci mobilních telefonů i Xiaomi představuje nové řady svých chytrých mobilů zpravidla každý rok. V současnosti se tak můžeš v naší nabídce setkat s řadami Xiaomi 11, Xiaomi 12, Xiaomi Mi, již výše zmíněnými modely Xiaomi Redmi a novinkou pro rok 2023 Xiaomi 13. Highlighty jednotlivých řad se dozvíš níže.

Xiaomi 13 - to nejlepší od Xiaomi

S každým nově představeným modelem Xiaomi dokazuje, že jejich mobily nepatří už jen do střední třídy, ale že jsou i hrdým konkurentem vlajkových lodí společností Apple či Samsung. Jasným důkazem jsou modely s označením Pro.

 • Xiaomi 13 Pro - nejmodernější 8jádrový čip Snapdragon® 8 Gen 2, 120 Hz AMOLED displej s úhlopříčkou 6,73“ a třemi profesionálními objektivy Leica, kdy každý z nich disponuje rozlišením 50MPx. Nesmí chybět ani 120W HyperCharge nabíjení.
 • Xiaomi 13 - stejně výkonný procesor Snapdragon® 8 Gen 2 i 120 Hz AMOLED displej jako u verze Pro, s velikostí dipsleje 6,36“ a rozlišením hlavního teleobjektivu 50MPx. Rychlost nabíjení až 67W.
 • Odlehčena verze Xiaomi 13 Lite - výkonný procesor Snapdragon® 7 Gen 1, 6,55“ AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz , 50 MPx hlavním fotoaparátem a rychlým nabíjením 67W.
 • Xiaomi 13T a 13T Pro - jedná se o dostupnější verzi oproti řadě Xiaomi 13 a disponují výkonnými procesory od MediaTek Dimensity s dlouhou výdrží baterie, profesionálním optickým objektivem Leica, 6,67“ CrystalRes AMOLED jasným displejem i rychlým nabíjením až 120W.

Xiaomi 12 - téměř dokonalý kompaktní telefon

Nejen uživateli, ale i recenzenty je tato řada velice oceňována. Může za to především kvalitní zpracování, které přesně padne do ruky i výbava mobilu, která oslní každého zájemce. V této řadě byly představeny modely Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12X a Xiaomi 12, později byla doplněna o verze Xiaomi 12T a Xiaomi 12T Pro.

 • Xiaomi 12T Pro - procesor Snapdragon® 8+ Gen 1, převratný fotoaparát s rozlišením hlavního objektivu 200 MPx a CrystalRes AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz.
 • Xiaomi 12T - procesor MediaTek Dimensity 8100 Max, fotoaparát s širokoúhlým objektivem až 108 MPx, 120W HyperCharge nabíjení s dobitím telefonu za 19 minut.
 • Xiaomi 12 Pro - 6,73" MicroLens AMOLED Dot Display s adaptivní obnovovací frekvencí 1 - 120 Hz, podpora HDR10+ a Dolby Vision, procesor Snapdragon® 8 Gen 1 s dobitím za 18 minut.
 • Xiaomi 12 - AMOLED displej o velikosti 6,28" s rozlišením Full HD+, rozlišení hlavního objektivu 50 MPx se stejným procesorem jako verze Pro.
 • Xiaomi 12X- Vychází z modelu Xiaomi 12, nabízí stejnou fotosoustavu i displej, disponuje procesorem Snapdragon® 870.

Xiaomi Redmi - hodně muziky za málo peněz

Tato řada uchvátí každého především svou více než příznivou cenou, za kterou dostaneš telefon schopný obstát v každodenní činnosti. Důkazem budiž mobily Xiaomi Redmi Note, které s cenou do 8 tisíc nabízí 120 Hz AMOLED displej i objektivy fotoaparátu s rozlišením až 108 MPx. O plynulý chod se postarají osvědčené procesory MediaTek nebo Snapdragon®.

Méně