Klávesnice pro PC

Klávesnice patří mezi nejpoužívanější periferie k počítači, stejně jako monitor a myš. Nikdo se bez ní neobejde, mnohdy si ji pořizujeme i k notebooku, hlavně na delší psaní. Při jejím výběru je třeba zamyslet se nad jejím rozložením i způsobu připojení k počítači. Nevybírejte ji jen podle vzhledu, nic neuspěchejte, zaměřte se hlavně na důležité parametry.

Pokračovat

Na čem opravdu záleží, když vybíráte klávesnici pro počítač?

  • Nejprve se zamyslete nad tím, k čemu chcete klávesnici používat. Na trhu najdete herní klávesnice i kancelářské klávesnice.
  • Dáváte přednost drátové nebo bezdrátové klávesnici? Ta s kabelem je sice levnější, na druhou stranu vás bude limitovat kabel. Bezdrátovou klávesnici můžete libovolně přenášet, na druhou stranu je třeba počítat s tím, že baterie nemá neomezenou výdrž.
  • Potřebujete i numerický blok na klávesnici?
  • Pracujete na počítači i večer nebo za tmy? Pouvažujte o podsvícené klávesnici. Víte, že posvícení můžete u většiny klávesnic libovolně zapínat a vypínat? U mnohých herních klávesnic dokonce můžete měnit barvu podsvícení.
  • Jakou jazykovou variantu klávesnice preferujete? Česká klávesnice zobrazuje i umístění diakritiky, ruská má vyznačenou azbuku, americká zase písmeno Z vedle Y.
  • Pracujete na počítači i několik hodin denně? Zvažte, zda by pro vás nebyla vhodná ergonomická klávesnice, která se od té běžné liší tvarem a respektuje přirozenou pozici rukou, tím snižuje jejich námahu.
  • Víte, že mezi klávesnicemi najdete i klávesnice s touchpadem**, který poslouží místo myši a vy si tak ušetříte výběr další periferie?

Skrýt

Nejprodávanější

1
Logitech MX Keys CZ černá

Velmi tichá klávesnice s vysokou výdržíí a skvělou ergonomií pro každodenní využití. Připojení pomocí Bluetooth s dosahem až 10m nebo USB přijímače, velmi stabilní kovová konstrukce, nízko-profilové klávesy, tichý chod s rychlou odezvou, možné spárování až s 3 zařízeními, inteligentní podsvícení, rychlé dobíjení pomocí USB-C, indikátory klávesy Caps lock a baterie. Jazyk klávesnice je čeština.

23 %  z 3 198 Kč

2 490 Kč

2
Logitech MX Keys for Mac klávesnice CZ vesmírně šedá

Bezdrátová klávesnice Logitech MX Keys s ergonomickým provedením a adaptivním podsvícením. Připojení skrze Bluetooth, USB přijímač. Nízkoprofilové klávesy, možnost spárování až se 3. zařízeními. Dobíjení skrze USB-C, výdrž baterie až 5 měsíců (bez podsvícení), 10 dnů (s podsvícením). České rozložení kláves.

29 %  z 3 190 Kč

2 290 Kč

3
Logitech G213 Prodigy CZ/SK

Herní membránová klávesnice s pokročilými funkcemi a oslnivým RGB podsvícením. Odolnost proti polití, USB připojení. Česká lokalizace

26 %  z 1 999 Kč

1 490 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry