Buďte #FitSeSmarty a získejte chytré vložky do bot

Jaké vybavení by měl mít lyžař nebo snowboarďák? Nejdůležitější jsou, světe div se, lyže nebo prkno. Kromě toho se neobejdou bez kvalitního oblečení s vysokým vodním sloupcem, bot, helmy, eventuálně hůlek, lyžařských brýlí a případně páteřáku. Určitě jste si ale všimli i vybavení, které vy sami nemáte, kolikrát ani nevíte, co to je, a přesto jim ho tajně závidíte. Pojďme si tyto vychytávky představit.

Přehrávač, jaký svět neviděl

Pokud nepatříte k těm, kteří si potřebují vyfotit každou zákrutu sjezdovky a bojíte se, že by se váš mobilní miláček při sjíždění kopců rozbil nebo zamrzl, raději jej nechte na chatě. Z čeho si ale pustíte oblíbenou hudbu?

Nejlepší je odolný přehrávač, který v kapse bundy zabere co nejméně místa. MP3 přehrávač Cowon iAudio U7 vypadá jako obyčejná flashka, přestože je vybaven miniaturním OLED displejem a FM rádiem, ze kterého je možné nahrávat záznam. Své oblíbené písně do něj nahrajete stejně snadno jako na flashku. Na druhé straně najdete 3,5mm jack, do kterého snadno připojíte vhodná sluchátka.

Cowon iAudio U716GB interní paměť, takže na něj nahrajete všechny své oblíbené playlisty. Kdyby vás na svahu napadlo něco geniálního, přehrávač mimo jiné slouží i jako diktafon vhodný k zaznamenání nejdůležitějších myšlenek.


Když snowboarďákovi duní helma

Když z borďáka projíždějícího kolem vás vychází podivné dunění a nadávání, pravděpodobně poslouchá oblíbenou rapovou hudbu. Za tento hudební doprovod vděčí buď zabudovaným repráčkům (ano, i takové helmy na trhu seženete), nebo kvalitním sluchátkům.

Ale pozor! Taková sluchátka musí splňovat určité standardy. Člověk, který si je vezme na sjezdovku, musí mít nadále zbystřené všechny smysly, aby nezpůsobil zranění sobě ani ostatním. Taková jsou například sportovní sluchátka AfterShokz Sportz Titanium, která jsou vybavena technologií Bone conduction, která přenáší zvuk přes lícní kosti. Sluchátka jsou umístěna kousek před uchem, krásně se skryjí do náušníků helmy a díky tomu nemáte ucpané uši a můžete se plně soustředit na jízdu.


Lyžař s kamerou na hlavě

Lyžař na vleku před vámi je sešněrovaný do podivného postroje a vy si marně lámete hlavu, o co jde? Až pustí kotvu a vystoupí, všimnete si malé černé krabičky na jeho hrudníku. Jde o akční kameru.

Ta může být také umístěna na zádech nebo na helmě. Nejoblíbenější akční kamerou, která vám zajistí vysoce kvalitní záběry, je stále GoPro. Nejnovější GoPro HERO7 Black je navíc vybavena vylepšenou stabilizací obrazu, takže získáte perfektně stabilní záběry i z těch nejroztřesenějších zážitků. HERO7 Black je vodotěsná i bez krytu a je tak chráněna proti tajícímu sněhu.

Pokud se vám do akční kamery nechce investovat tolik peněz, můžete si pořídit o trochu levnější variantu v podobě GoPro HERO7 Silver nebo GoPro HERO7 White. Co se týče jiných značek, digitální sportovní kamera Niceboy VEGA Wi-Fi zachytí kvalitní záběry vašich sportovních aktivit na širokoúhlý objektiv ve Full HD rozlišení. Nabízí přehledný 2“ LCD displej, podporu microSD až do velikosti 32 GB a pořizuje fotografie v 12 Mpx rozlišení.


Pro profi závoďáky

Pokud jste pokročilým lyžařem nebo snowboardistou a chcete se vrhnout do profesionálních vod (nebo sněhů?), potřebujete pro dynamický rozvoj svých schopností co nejrelevantnější informace o každém detailu své jízdy. Díky lyžařské sadě Rossignol pro senzor PIQ pozdvihnete zážitek z lyžování na zcela novou úroveň.

Ať už preferujete sjezd, slalom nebo freeride, aplikace Rossignol and PIQ zhodnotí každý váš skok a oblouček. Zaznamená čas ve vzduchu, přetížení při náklonu i doskoku, úhel otočky i vaši rychlost a ohodnotí dokonce váš styl. Díky těmto a mnoha dalším údajům pro vás bude mnohem jednodušší sledovat svůj vývoj a zefektivnit své tréninky. Ke každé konkrétní jízdě se navíc můžete kdykoliv vrátit v kalendáři aplikace. K dispozici je rovněž systém úrovní a možnost srovnání s ostatními uživateli sady Rossignol z celého světa.

Pozn.: Aby bylo možné využívat všechny tyto funkce, pořiďte si k sadě univerzální sportovní senzor PIQ.


Hory z ptačí perspektivy

Skvělá videa pořídíte nejen outdoorovou akční kamerou. Pokud jste milovník panoramat, nejlepší záběry celé zimní krajiny vám zaručí dron. Dnešní výrobci nabízí velké množství variant a modelů, do kapsy bundy nebo batohu bude nejlepší co nejmenší dron se skládacími vrtulemi. Takový dron může být velký jen jako vaše dlaň. I do tak malého těla se však vejde množství funkcí a vysoce kvalitní kamera. Jednu nevýhodu dron má - musíte s sebou mít v druhé kapse mobil, abyste jej mohli použít jako ovladač.

Originální dron DJI Spark Fly More Combo disponující aerodynamickým, rychlým a lehkým designem zvládne nahrávat videa a pořizovat kvalitní fotografie z několika zajímavých úhlů při různých letových režimech. Edice Fly More Combo je navíc vybavena širokým množstvím příslušenství pro ještě lepší ovládání.


Hřejivé vložky pro ještě větší pohodlí

Znáte ten nepříjemný pocit, když si musíte obout lyžařské či snowboardové boty vymrzlé z lyžárny? No brrrrr. Řešením jsou anatomicky tvarované chytré hřejivé vložky do bot Digitsole Warm Series V6, které budou prohřívat vaše nohy po dobu až 6 hodin. To z nich dělá naprostou nezbytnost pro všechny "zmrzliny" na svahu. Vložky Digitsole Warm Series V6 vyhřívají celou botu a padnou do jakékoli obuvi s vyjímatelnou vložkou. Výhodou je, že si udržují stabnilní vnitřní teplotu, i když se vnější teplota změní. Vyhřátí celé boty jim přitom trvá pouze 1 – 3 minuty. Baterie vložek je voděodolná a její dobití zabere zhruba 90 minut. Stačí ji tedy zapojit chvíli před odjezdem na kopec.

To ale není vše, co vložky umí. Ve speciální aplikaci můžete sledovat počet kroků, spálené kalorie i trasu všech vašich jízd. Vyhřívané vložky Digitsole Warm Series V6 jsou velmi pohodlné, bezpečné a přesto dokáží zvládnout i extrémní podmínky.


Nejlepší appky na svah

Výbava na hory nekončí jen u hardwaru. Na svahu se vám šikne i množství aplikací. Jednou z těch nejdůležitějších je bezpochyby Horská služba (iOS, Android). Hlavní funkcí této appky je rychlé a snadné přivolání pomoci nejbližší hlídky Horské služby v případě nouze. Pro funkčnost aplikace není potřeba datový signál, pracuje pomocí GPS a dokáže hlídce odeslat SMS s vaší přesnou polohou. Služba také dokáže vyhledat lyžařská střediska, informuje vás o sněhových podmínkách a lavinovém nebezpečí.

Podobné funkce nabídne také aplikace iSKI Czech (iOS, Android). iSKI je dostupná ve všech lyžařských zemích. Tak si můžete na zahraniční lyžovačce stáhnout iSKI Austria, iSKI Canada nebo iSKI Italia, a budete mít přehled o každé sjezdovce.

Zajímavou aplikací pro všechny, které zajímá, jaké hory je obklopují, je PeakFinder AR (iOS, Android). Stačí namířit fotoaparát telefonu na horizont a aplikace pomocí funkce AR zobrazí názvy nejbližších vrcholků. Přestože appka vyjde na 129 Kč, rozhodně to nejsou vyhozené peníze.

iMessage
WhatsApp
Chat