iPhone 8 - Jaký bude?

Na začátek je potřeba si uvědomit, že všechny níže uvedené informace jsou pouze předpoklady, které jsou poskládané ze střípků, útržků a indicií všeho druhu. Skutečnost může být pochopitelně jiná.

Prémiová cena a sní i prémiové funkce

Apple si na své novince dá nesporně záležet. Už jen kvůli tomu, že se bude jednat o 10. výročí od prvního vydání iPhonu. Současně s úplně novým modelem by měly přijít „s-kové“ verze posledních modelů, tedy iPhone 7s a iPhone 7s Plus

Kolem iPhonu 8 panuje vcelku dost otázek. Tyto otázky se točí především kolem jeho ceny.Ta se má pohybovat nad magickou hranicí 30 000 Kč, což je vysoká investice ze strany zákazníků. Už to může být signálem, že opravdu je na co se těšit.

Co za své peníze zákazníci dostanou?

Apple jako vždy svou cenu dokáže odůvodnit. Velice dobře si uvědomuje, že pokud bude představovat model s prémiovou cenou, musí nabídnout prémiovou a nadstandardní výbavu.

Můžeme počítat s řadou novinek, které by nový iPhone měly činit hodným vynaložených peněz. Spekuluje se dokonce, zda nový iPhone ponese modelové označení 8, nebo nejnovější kousek z Cupertina dostane jméno iPhone Pro.

Bezdrátové nabíjení

S bezdrátovým nabíjením se konečně počítá i u nových iPhonů. Nepůjde však o futuristické nabíjení na větší vzdálenosti, o němž jsme slýchali dříve. Ovšem v podobě, kde telefon bude muset být na nabíječku přiložený.

Nový, lepší displej

Očekává se, že Apple přijde s novým typem displeje. Tedy, že technologii IPS nahradí OLED.

Ta by měla nabízet hned několik výhod. OLED dokáže být šetrnější k baterii, což by mohlo novému iPhonu zajistit větší výdrž baterie.

OLED displej také disponuje větším kontrastem a kvalitnějším zobrazením černé. Obecně tato technologie nabídne výborné pozorovací úhly a věrné zobrazení barev.

OLED displej lze vyrobit velice tenký, takže by jeho rozměry mohly znamenat úsporu místa, a tak celkově tenčí mobil. Dost možná se můžeme těšit na opravdovou žiletku.Více informací o displejích a rozdílech mezi nimi naleznete zde: Typy displeje

Doufáme, že tam bude ještě něco navíc

Asi s námi budete souhlasit, že výše představené novinky nejsou právě tím, co by opodstatňovalo předpokládanou startovací cenu 1 200 USD.

Poslední konference nám ukázala, že Apple fandí tzv. rozšířené realitě. Cupertinská firma chce z iPhonu vybudovat bránu do této reality a my si myslíme, že je dost možné tyto její snahy očekávat i v hardwarové vybavenosti nového telefonu.

Z toho se dá usuzovat zásadní inovování fotoaparátu, který by mohl mít více megapixelů a technologie zajišťující větší kvalitu fotek. Očekávat můžeme i rozvoj v oblasti rozšířené reality. Pravděpodobně se bude jednat o laserové 3D skenování, tedy funkcionalitu pro práci s AR (augmented reality).

Mít Touch ID, či nemít Touch ID. Víme oč tu běží?

Po internetu kolují zprávy, které naznačují, že ani Cupertinksý gigant nemá úplně jasno o hardwarové podobě nového zařízení. Konkrétně se spekuluje o dvou variantách – s a bez Touch ID.

Radikálnější je ta, ve které by iPhone 8 byl zcela bez Touch ID a místo toho plně spoléhal na novou funkci rozpoznání podle obličeje.

My bychom u nového iPhonu určitě ocenili tenčí rámečky, možnost přístupu do přístroje pomocí biometrických funkcí a už se nemůžeme dočkat nového iOS 11. Jaký bude nový iPhone podle vás?