Nové Xperie očekáváme v září. Jaké budou?

Sony si opravdu nekladou malé cíle. Tento rok totiž vydali už 5 nových modelů. Výrobce se však nehodlá zastavit na číslovce 5. Ohlásil, že ještě v roce 2017 představí 3 nové modely. Stane se tak pravděpodobně, jako již dříve, na konferenci IFA v Berlíně. Ta se bude konat v průběhu září.

Xperia XZ1 a XZ1 Compact, každý si vybere

Zajímají nás především telefony Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact. Obě verze budou spadat do high-end kategorie smartphonů. Líbilo by se nám, kdyby měly pořádnou dávku výkonu. Tu by mohl zajišťovat procesor Qualcomm Snapdragon 835 v kombinaci se 4 GB RAM. Rozdíl mezi dvěma novými verzemi telefonu bude v jejich velikosti.

Věříme, že na Xperii XZ1 uvidíme 5,2“ displej s rozlišením 1080p a výdrží baterie 3000 mAh. Xperia XZ1 Compact naopak nabídne 4,6“ displej a rozlišení 720p. O dostatečnou výdrž přístroje se pak bude starat 2 800mAh akumulátor. Pokud jsou naše domněnky správné, Sony XZ1 Compact by se stal nejvýkonnějším 4,6“ telefonem, který kdy tento japonský výrobce představil.

Dá se předpokládat, že oba modely budou následovat současný trend a budou tedy mít zaoblený displej.

Xperia X1, třetí do party?

Třetí telefon by mohl nést jednoduše jméno Xperia X1. Pravděpodobně bude mít 5“ displej s rozlišením 1080p a procesor Snapdragon 660 s 4 GB RAM a 2800 mAh baterií.

Technologie, které jim ostatní budou závidět

Všechny tři nové smartphony asi doznají zlepšení v oblasti fotoaparátu.

Spekuluje se o funkci „full pixel continuous“, která by výrazně vylepšovala auto focus. Některé zdroje dokonce uvádějí, že by se mohlo jednat o lepší technologii než „dual pixel auto focus“, kterou v současnosti využívají high-end telefony, například Samsung Galaxy S8.

Třešničku na dortu by dodala technologie 3D rozpoznávání tváře. Jedná se o totiž o další praktický způsob odemykání telefonu. Na rozdíl od nepříliš rozšířené 2D technologie, je 3D opravdu bezpečná. 2D rozpoznávání tváře lze totiž snadno ošálit pomocí fotografie.

Rozpoznání tváře neboli „face recognition“, by tak byla třetím způsobem, jak byste mohli odemykat váš smartphone. Doplnilo by tak odemykání pomocí číselného pinu a pomocí otisku prstu.

Se zvědavostí můžeme jen čekat, co si Sony připravilo pro druhou polovinu tohoto roku. Ve svých nových vlajkových lodích se bude snažit představit co nejvíce nových funkcí, aby zaujali nové zákazníky. Jak se jim to povede, se dozvíme v září. My se těšíme.

Máte nějaké svoje tipy, jak by nové Xperie mohly vypadat?