Slavnostní otevření nové prodejny již v sobotu 8. 10. v 11:00 v Centrum Černý Most | Užij si slevu 10 % i zvýhodněnou nabídku oblíbených produktů.

Jak vybrat mobilní telefon?

Sháníš telefon na běžné využití, zaměřený na focení, práci, pro prarodiče nebo ti prostě starý mobil dosloužil a chceš si vybrat podle ceny? Tak to jsi na správném místě. Vyber si podle preferencí a užij si nový mobil se vším všudy.

Vyber si podle ceny

Co si budeme, cena je pro nás mnohdy důležitější než funkce. Proto jsme pro tebe vybrali dělení, podle kterého se budeš snadno orientovat. Takové jednoduché rozlišení pro náročné, zlatou střední cestu a nenáročné uživatele či začátečníky.

Mobily nad 10 000 Kč

Patříš mezi ty, kteří se spokojí jen s tím nejlepším? Pak je tato kategorie přesně pro tebe. Pokud je mobilní telefon jedním z tvých neodmyslitelných pomocníků na práci či celodenní fungování, jistě při jeho výběru nechceš dělat kompromisy. Prvotřídní design a maximální výkon. To jsou chytré telefony prémiové třídy.

Nejvyšší výkon, skvělý fotoaparát a kvalitní konstrukce

 • Kolik za telefon zaplatím?
Prémiové telefony startují na ceně okolo 13 000 Kč. Pokud ale sháníš opravdu designovou a konstrukční špičku, za nový telefon zaplatíš i více než 20 000 Kč. Mobilní telefony, které svou cenou překonají třicetitisícovou hranici, nejsou výjimkou.

 • Pro koho je telefon určený?
Prémiové mobilní telefony jsou určeny pro ty, kteří jsou na mobilním telefonu profesně závislí. Pokud jsi stále na cestě, ale zároveň potřebuješ neustálé spojení se světem, sáhni po výkonném smartphonu. Prémiové mobilní telefony tě budou skvěle reprezentovat a zajistí, že tě při práci nebude nic brzdit.

 • Jaké jsou jeho přednosti?
Displej je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru nového mobilního telefonu a záleží, jakou úhlopříčku preferuješ. Co se týče rozlišení, standardem v této kategorii je Full HD rozlišení. Setkáme se ale i s přístroji disponujícími 2K rozlišením. Co se výkonu týče, pohybujeme se v extratřídě mezi smartphony. Tyto přístroje totiž nabídnou to nejlepší možné na trhu. Nemusíš se tedy obávat jakéhokoliv sekání nebo nepředvídaných pádů aplikací. Vše poběží jako na drátkách. A pokud rád fotíš, věz, že prémiové mobily ti udělají službu jako leckterá digitální zrcadlovka. Nezáleží na tom, zda chceš vyšperkovat svůj Instagramový profil, nebo jen pořizovat krásné fotky z dovolené, obě činnosti tvůj telefon dokáže více než dobře.

Mobily od 4 000 Kč do 10 000 Kč

Telefony za cenu okolo 10 000 Kč se svou výbavou přibližují prémiovým modelům. Jedná se o spolehlivé telefony, u kterých dostaneš perfektní výkon za příznivou cenu.

Dostupný výkon, kvalitní konstrukce za rozumnou cenu

 • Pro koho je telefon určený?
Máš na svůj telefon vyšší nároky, ale přesto za něj nechceš tolik utrácet? Pak je cenová hladina do 10 000 korun správnou volbou. Setkáváme se tu s kvalitními Android smartphony i iPhony.

 •  Co umí?
Tyto telefony v drtivé většině nabídnou kvalitní displej a výkon, rychlé LTE připojení, dostatečně kvalitní fotoaparát, ze kterého dostaneš poměrně slušné snímky, a kvalitní konstrukci, která zaručí, že se ti telefon nezačne po roce používání rozpadat v ruce.

Mobily do 4 000 Kč

Mobilní telefony do 4 000 Kč jsou určeny pro méně náročné uživatele, kteří za svůj mobilní telefon nechtějí utratit moc peněz, ale přesto očekávají od svého přístroje dostatečné výkony k prohlížení internetu či hraní méně náročných her. Pokud tedy mezi tyto uživatele patříš, nebo jsi začátečník a přesouváš se z tlačítkového telefonu na dotykový, tohle rozdělení ti pomůže vybrat.

Dobrý poměr cena/výkon, mnoho funkcí, nižší náklady

 • Kolik za telefon zaplatím?
Když budeš vybírat telefon v této kategorii, většinou se bude jednat o dotykový mobil s Androidem. Takové nejlevnější telefony seženeš pár set korun nad tisícikorunovou hranicí. Nejdražší přístroje v tomto rozmezí se pohybují 4 000 Kč.

 • Pro koho je telefon určen?
Telefony v této cenové hladině se skvěle hodí pro méně náročné uživatele, jejichž domovem jsou sociální sítě, jako je Facebook a Instagram. Při výběru je tedy dobré zaměřit se na to, zda telefon nabídne rychlé LTE připojení a kvalitní selfie kameru. Jestli si chceš čas od času zahrát nějakou tu hru, zaměř se především na velikost RAM, měla by mít alespoň 2 GB.


Vyber si podle operačního systému

iOS a Android. Dva úplně rozdílné operační systémy, které rozdělily uživatele na dva protichůdné světy. Vyber si podle svého oblíbeného systému nebo zkus něco nového.

iPhony

Pokud hledáš prémiový telefon s kvalitní konstrukcí, výkonným hardwarem a originálním softwarem, víš, po jakém zařízení sáhnout. iPhony neboli mobilní telefony s iOS jsou kategorií sami pro sebe. Mají velmi silnou základnu uživatelů, kteří většinou když jednou iOS okusí, už u něj zůstanou. Je pravdou, že iPhony nesou vyšší pořizovací náklady. Na druhou stranu však nabídnou dokonalou symbiózu hardwaru a softwaru, což jistě oceníš i ty.

 •  Kolik za iPhone zaplatím?
Pořizovací náklady bývají jedním z důvodů, proč mnoho zákazníků sáhne po levnějších mobilních telefonech s Androidem. Nejlevnější iPhony totiž zpravidla začínají s cenou nad 10 000 Kč. Není výjimkou, že se dražší mobilní telefony od Applu vyšplhají přes cenu 20 000 korun. Nejdražší pak startují na cenách přes 30 000 korun. Za tuto cenu ale dostaneš opravdu špičkový mobilní telefon.

 • Pro koho je iPhone určený?
iPhony jsou určeny především pro uživatele, kteří nejsou spokojeni s Androidem. Všichni, kdo si potrpí na pocit prémiovosti, jistě rádi sáhnou právě po iPhonu. Nabídne totiž velmi kvalitní konstrukci, výkonný hardware vlastní výroby a samozřejmě originální software.

 •  Proč neztrácí hodnotu?
Vzhledem k opravdu kvalitní konstrukci a pravidelným aktualizacím softwaru tvůj telefon přežije opravdu dlouho ve velmi dobré kondici. Pokud ho navíc ochráníš obalem a ochranným sklem, můžeš ho za několik let prodat za velmi pěknou cenu. S koupí není třeba spekulovat, protože se cena mění pouze jednou za rok.

Mobily s Androidem

Android je nejrozšířenějším mobilním operačním systémem na světě. Díky tomu, lze vybrat vskutku rozličné mobilní telefony s tímto operačním systémem. Uživatelé volí tento systém především kvůli tomu, že mobilní telefony s Androidem nabídnou širokou možnost přizpůsobení a jejich cenové rozpětí je opravdu široké.

 •  Kolik za něj zaplatím?
Mobilní telefony s Androidem začínají od takzvaných „low-endů“ (nejméně vybavených mobilů). Modelová řada pak jde přes střední třídu až po vlajkové lodě prémiových výrobců. Na trhu se tedy setkáme s rozpětím od 1500 až 34 000 Kč.

 •  Pro koho je telefon určený?
Mobilní telefony s Androidem nabídnou velmi široké možnosti výběru. Proto je možné říct, že jsou vhodné téměř pro kohokoliv. Uživatelé přístrojů s mobilním operačním systémem od Googlu nejčastěji oceňují jeho širokou rozšířenost a možnost výrazného přizpůsobení.

 •  Co umí?
Android je otevřený operační systém, díky kterému můžeš do svého mobilního telefonu stahovat nejrůznější aplikace a hry z Google Play Store. Android je navíc opravdu otevřeným systémem a můžeš jej velmi pohodlně přizpůsobovat dle vlastních preferencí. Při výběru Android telefonu je na rozdíl od iPhonu důležité zaměřit se na hodnoty RAM, ROM a výkon procesoru. Záleží na tom, jaké máte od telefonu očekávání.

Pro nenáročné je minimum 1GB RAM, 8GB ROM a 2-jádrový procesor. Pro středně náročné uživatele 2 nebo 3 GB operační paměť RAM a alespoň 16GB ROM, 4-jádrový procesor. Pro nejnáročnější uživatele RAM 3GB až 6GB, ROM minimálně 32 GB a procesor 8-jádrový.


Vyber si podle odolnosti

Někdy se ale neřídíme podle toho, jaká je cena či jaký má telefon operační systém. Velkou roli může hrát i odolnost, kterou většinou vyhledávají lidé pracující na staveništích. Naštěstí máme několik možností, které odolné telefony nabízí.

Odolné telefony

Odolné mobilní telefony ocení především lidé, kteří se často pohybují v přírodě, a tak svůj mobilní telefon vystavují mechanickému poškození či kontaktu s vodou. Tyto telefony se samozřejmě hodí i pro lidi, kteří pracují například na stavbě.

 •  Kolik za něj zaplatím?
Nejlevnější modely nesou cenu lehce nad 1 000 Kč, zatímco nejdražší modely mohou stát okolo 20 000 Kč.

 • Pro koho je telefon určen?
Odolné telefony se hodí pro všechny dobrodruhy a aktivní lidi, kteří se nebojí umazat si ruce. Mobilní telefony s odolnou konstrukcí také často volí pracovníci na nejrůznějších stavbách, kde by klasický mobil velmi snadno přišel k újmě.

 •  Jak poznat odolnost?
Odolnost proti vniknutí cizích předmětů:
 • IP4X: Odolnost proti vniknutí velmi drobných předmětů
 • IP5X: Částečná odolnost proti prachu
 • IP6X: Úplná odolnost proti prachu
Odolnost proti vodě:
 • IPX4: Odolnost proti stříkající vodě ve všech úhlech
 • IPX5: Odolnost proti tryskající vodě ve všech úhlech ze vzdálenosti 3 metrů po dobu 3 minut
 • IPX6: Odolnost proti silně tryskající vodě při průtoku 100 litrů za minutu ze vzdálenosti 3 metrů po dobu 3 minut
 • IPX7: Odolnost proti ponoření na 30 minut do hloubky jednoho metru
 • IPX8: Odolnost úplného ponoření do vody dle podmínek určených výrobcem
 • IPX9: Odolnost proti tlakové vodě

Tlačítkové telefony

Klasické mobilní telefony se mohou zdát jako z doby kamenné. Avšak je několik uživatelů, kteří si tlačítkové telefony nemohou vynachválit. Hlavními argumenty pro koupi takového telefonu jsou odolnost, nízká pořizovací cena a dlouhá výdrž baterie. Nejvíce je proto využívají senioři nejen díky těmto preferencím, ale také díky praktickým a velkým tlačítkům.

 • Kolik za něj zaplatím?
Velkou výhodou seniorských tlačítkových telefonů je, že jsou jejich pořizovací náklady velmi nízké. Nejlevnější mobily pro seniory seženete okolo pětistovky, nejdražší pak pořídíte do 4 000 korun.

 •  Pro koho je telefon určen?
Klasické tlačítkové mobily jsou velmi populární mezi seniory především proto, že jsou tak jednoduché na ovládání a vydrží toho mnohem více. Díky malému displeji a nízkému výkonu jsou schopny vydržet na baterii třeba i celý týden. Navíc jim nevadí občasný pád či nějaká ta kapka vody. Přežijí toho opravdu hodně.

 • Co umí?
I ty nejlevnější modely disponují základními funkcemi jako jsou kalkulačka, kalendář či FM rádio. Pokud se podíváme na dražší zástupce této kategorie často nabídnou zvýšenou odolnost nebo fotoaparát. U vybavenějších modelů jistě potěší možnost rozšířit interní úložiště o paměťové karty, které dokážou zvýšit kapacitu tvého telefonu, aby se do něj vešlo více fotek či hudby.