Jak správně chytře cvičit?

Pohyb a správná strava jsou alfou a omegou zdravého životního stylu. V dnešní uspěchané době je však poměrně náročné cvičit a jíst pravidelně a přesně tak, jak byste měli. K tomu vám může pomoct celá řada sportovních vychytávek, které vás udrží v pohybu.

Chytré náramky

Na trhu dnes nalezneme celou řadu chytrých náramků a hodinek a není vždy úplně jednoduché vyznat se v nich.

Levnější náramky nabídnou základní sportovní a zdravotní funkce, jako jsou krokoměr a spánková aktivita. Jsou vhodné, pokud se teprve začínáte více hýbat. Díky krokoměru zjistíte, kolik jste denně ušli kilometrů popřípadě, kolik jste spálili kalorií.

Velmi pohodlně si pak následně můžete vytvářet cíl aktivity závislý na krocích, jež urazíte za určitý časový úsek. Pokud hledáte pro měření aktivity některý z levnějších náramků, zkuste Xiaomi MiBand či Xiaomi MiBand 2.

Dražší náramky posléze nabídnou GPS, měření srdečního tepu či velký displej, na kterém při běhu můžete ovládat přehrávání hudby či sledovat notifikace. Velkou výhodou přítomnosti GPS je možnost prohlédnout si přesné vykreslení trasy, převýšení a uběhnutou vzdálenost. To vše lze velmi pohodlně zobrazit na displeji vašeho mobilního telefonu. Velmi populárními náramky v této kategorii jsou například Fitbit Surge či MyKronoz ZeCircle 2.


Kam dát telefon při sportu?

Při sportu je dobré mít mobil u sebe. Nikdy nevíte, co se může stát a mobilní telefon vás v mnohých krizových situacích může zachránit. Navíc vám telefon obdařený vhodnou aplikací může změřit počet uražených kilometrů, spálené kalorie, vystoupaná patra, popřípadě vykreslí přesnou trasu vašeho běhu či jízdy na kole.

Aby vám telefon, klíče popřípadě platební karta nepřekáželi při sportu, je důležité zvolit správné pouzdro. Na běh se nejčastěji používají pouzdra, která lze pohodlně nosit na paži. Na běh jsou jako dělaná, protože vás neomezí v pohybu . Do takového pouzdra schováte platební kartu i klíče a navíc nabídne průhlednou přední stranu, přes kterou lze telefon stále pohodlně ovládat. Setkáme se samozřejmě i s pouzdry kolem pasu, kam uložíte jak telefon tak klíče a doklady.


Pro ty, co to myslí vážně

Pokud máte zájem dosáhnout co nejlepších výsledků, sáhněte po sportovních senzorech. Většinou se jedná o speciální senzory určené pro konkrétní druh sportu. Přesné měření výsledků vám pomůže zlepšit se v jednotlivých disciplínách a detailně zanalyzuje vaše výsledky. Takovéto senzory se hodí pro tenis, golf, lyžování,