Apple iPhone 14

Společnost Apple představila novou řadu mobilních telefonů Apple iPhone 14 během své tradiční Keynote 7. září 2022. Světlo světa spatřily opět 4 modely, ovšem oproti předchozí 13. generaci doznala sestava nově představených iPhonů 14 jedné změny. Zajímá tě jaké? Klikni na pokračovat.

Více

Apple upustil od nejmenšího modelu s označením mini a místo toho oživil model s označením Plus, který jsme mohli naposledy vidět u řady iPhone 8. Pojďme si ty největší novinky u modelů iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a vlajkové lodi iPhone 14 Pro Max představit blíže.

Inovace, které jsou u iPhone 14 vidět nejen na první pohled

  • Zapomeň na klasický výřez v horní části displeje. Vrcholné modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max se pyšní interaktivním prostředím Dynamic Island, které zobrazuje vše důležité a reaguje na tvůj dotek.

  • Vždy zapnutá obrazovka, neboli Always On u modelů Pro. Žádné probouzení zvednutím mobilu nebo poklepáním na zhasnutý displej. Vše máš neustále na očích a ani se nemusíš bát nechat tuto funkci zapnutou, baterie je na to připravena a vydrží celý den.

  • Ve stínu ani pod lampou se neschováš. Nejen díky Photonic Engine, který je přímo součástí procesoru a slučování pixelů, budou tvé fotky pořízené v nepříznivých světelných podmínkách vypadat až 3x lépe než u předchozí generace.

  • Všechny modely iPhone 14 startují na operačním systému iOS 16, který přináší možnost personalizace, po které někteří uživatelé tolik volali. Vytvoř si hned několik zamykacích obrazovek a přizpůsob si je od písma, přes widgety až po vlastní fotografie a jednoduše mezi nimi přepínej.

Fotoaparáty iPhonu 14 opět hrají prim

Pozornost byla věnována nejen zadní fotosoustavě, ale i přední kameře s s funkcí TrueDepth a automatickým zaostřováním. Přidej k nim vyšší světelnost a 2x lepší selfies či skupinové fotky při slabém osvětlení oproti předchozí generaci jsou zaručeny.

Kamera, klapka, akce a iPhone 14 jede

  • Všechny modely iPhonu 14 se mohou pochlubit akčním režimem, který udrží každý záběr videa zcela stabilní. Ať už jsi v pohybu nebo máš jen trému, zapomeň na roztřesený obraz.

  • Staň se s iPhonem 14 profesionálem a natáčej videa ve 4K HDR při 24 fps, což je standardem ve filmovém průmyslu.

Když na velikosti displeje záleží

Vybrat si můžeš ze dvou velikostí displeje, mezi úhlopříčkou 6,1“ a 6,7“. Pak už jen záleží, pro jakou výbavu se u iPhonu 14 rozhodneš. Všechny telefony ale disponují Super Retina XDR displejem.

Méně
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry