Nabídka pro firmy Nové
Košík

Grafické karty

Nejdražší záležitostí počítače je grafická karta, při jejímž výběru je třeba dát si velký pozor. Především proto, pokud si potrpíš na plynulém hraní ve vysokých detailech nebo jsi grafik či vývojář a ke své práci potřebuješ bezkonkurenční grafický výkon. Na co se zaměřit při výběru grafické karty?

Více

Jak plánuješ počítač využívat?

Pokud se zabýváš grafikou nebo jsi hráč, který si na perfektní grafice potrpí, určitě investuj do výkonnější grafiky. V opačném případě ti postačí grafická karta nižší či střední třídy.

Kompatibilita s procesorem

Při výběru grafické karty vždy pamatuj, zda bude daná grafická karta kompatibilní s již vybraným procesorem. Některé procesory navíc již integrovanou grafiku mají, a tak není potřeba shánět samostatnou grafickou kartu.

Grafická karta od NVIDIA nebo AMD?

Grafické karty vyrábí především výrobci NVIDIA či AMD, proto zvaž tyto výrobce podle toho, aby byla grafická karta kompatibilní také se zbytkem počítače.

Paměť grafické karty

Dalším důležitým faktorem bude bezesporu také paměť, která určuje, jak velké a komplexní scény může grafická karta zpracovat. Paměť by měla být také doplněna o grafický čip, který je odpovědný za výkon karty. Pro náročnější uživatele je třeba zvolit větší paměť s vyšším výkonem.

Nezapomeň zohlednit rozměry karty

Zaměř se také na rozměry grafické karty. Grafické karty jsou v dnešní době vyráběné několika výrobci a neexistuje jednotná velikost, která by udávala, jak mají být karty veliké. Proto při rozhodování nezapomeň zohlednit také její velikost, aby se ti vešla do počítačové skříně.

Méně
 
iMessage
WhatsApp
Chat