Ochranné fólie

Plastové ochranné fólie chrání displej vašeho zařízení před poškrábáním a v případě pádu snižuje riziko jeho rozbití.

Více

Fólie jsou zpravidla vyrobeny z plastu a neovlivňují schopnost displeje rozpoznat dotyk. Jsou tenčí než sklo, nezmění tak tolik vzhled vašeho zařízení. Mívají zpravidla nižší cenu. V porovnání s temperovaným sklem jsou sice fólie tenčí, na druhé straně pokud chcete opravdu kvalitní ochranu vašeho displeje, neváhejte investovat do temperovaného skla.

Povrchové provedení

Některé mají antireflexní vrstvu, která snižuje odraz světla a displej je pak lépe čitelný. Druhou možnou úpravou je antistatická vrstva zamezující ulpívání nečistot a otisků prstů na displeji.

Lesklá

Jde o nejtypičtější provedení ochranné fólie. Po nalepení není skoro znát, že na displeji je. Vlastnosti displeje správně vše zobrazovat a reagovat na dotyky zůstává nezměněna. Je možné zvolit plastovou fólii nebo temperované sklo. Některé fólie mají antireflexní úpravu, antistatické účinky či oleofobní vlastnosti.

Matná

Matná fólie poskytuje mnohem větší ochranu proti slunečním paprskům. Při častém používání venku tuto vlastnost jistě oceníte. Její nevýhodou je bohužel menší propustnost světla.

Zrcadlová

Tento typ ocení především ženy, které chtějí mít neustále u sebe zrcátko, s jehož pomocí se budou moci upravit. Fólie se umisťuje na displej klasickým způsobem a má všechny vlastnosti obyčejné fólie. K tomu je však potažena zrcadlovou vrstvou, která se při rozsvíceném displeji chová jako obyčejná fólie.

Dekorační

Okrasná fólie, která se lepí na zadní stranu smartphonu. I tento typ ocení především ženy, které chtějí svůj telefon něčím ozvláštnit.

Aplikace fólie

Fólie se aplikují na přístroj za sucha nebo mokra. Mokrá aplikace je zpravidla přesnější a jednodušší.

Mokrá aplikace

V případě mokré aplikace fólie se v balení dodává speciální roztok a stěrka, pomocí kterých velmi snadno fólii aplikujete. Při aplikaci pak nanesete na displej speciální roztok, na který následně přiložíte fólii. Velkou výhodou mokré aplikace je, že po přiložení fólie na displej s ní můžete ještě nějakou dobu hýbat a usadit ji tak do potřebné polohy.

Po zvolení optimální polohy fólie se velmi jednoduše pomocí stěrky vytlačí přebytečný vzduch, aby pod fólií nebyly vzduchové bubliny. Po aplikaci je nutné pár hodin počkat, aby roztok zaschnul a fólie se správně usadila na svém místě.

Suchá aplikace

Suchá aplikace je nejčastějším způsobem aplikace ochranných displej. Fólie je z jedné strany lepivá, a tak se jednoduše nalepí na displej. Problémem při aplikaci bývá, že se na první pokud netrefíte a fólii nalepíte křivě, popřípadě vám pod ní zůstanou bubliny.

Méně
Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení:
 
iMessage
WhatsApp
Chat