BLACK FRIDAY: Slevy na mobily, audio, smart, příslušenství a další!
Přihlásit se

Ochranné fólie

Plastové ochranné fólie chrání displej vašeho zařízení před poškrábáním a v případě pádu snižuje riziko jeho rozbití.

Pokračovat

Fólie jsou zpravidla vyrobeny z plastu a neovlivňují schopnost displeje rozpoznat dotyk. Jsou tenčí než sklo, nezmění tak tolik vzhled vašeho zařízení. Mívají zpravidla nižší cenu. V porovnání s temperovaným sklem jsou sice fólie tenčí, na druhé straně pokud chcete opravdu kvalitní ochranu vašeho displeje, neváhejte investovat do temperovaného skla.

Povrchové provedení

Některé mají antireflexní vrstvu, která snižuje odraz světla a displej je pak lépe čitelný. Druhou možnou úpravou je antistatická vrstva zamezující ulpívání nečistot a otisků prstů na displeji.

Lesklá

Jde o nejtypičtější provedení ochranné fólie. Po nalepení není skoro znát, že na displeji je. Vlastnosti displeje správně vše zobrazovat a reagovat na dotyky zůstává nezměněna. Je možné zvolit plastovou fólii nebo temperované sklo. Některé fólie mají antireflexní úpravu, antistatické účinky či oleofobní vlastnosti.

Matná

Matná fólie poskytuje mnohem větší ochranu proti slunečním paprskům. Při častém používání venku tuto vlastnost jistě oceníte. Její nevýhodou je bohužel menší propustnost světla.

Zrcadlová

Tento typ ocení především ženy, které chtějí mít neustále u sebe zrcátko, s jehož pomocí se budou moci upravit. Fólie se umisťuje na displej klasickým způsobem a má všechny vlastnosti obyčejné fólie. K tomu je však potažena zrcadlovou vrstvou, která se při rozsvíceném displeji chová jako obyčejná fólie.

Dekorační

Okrasná fólie, která se lepí na zadní stranu smartphonu. I tento typ ocení především ženy, které chtějí svůj telefon něčím ozvláštnit.

Aplikace fólie

Fólie se aplikují na přístroj za sucha nebo mokra. Mokrá aplikace je zpravidla přesnější a jednodušší.

Mokrá aplikace

V případě mokré aplikace fólie se v balení dodává speciální roztok a stěrka, pomocí kterých velmi snadno fólii aplikujete. Při aplikaci pak nanesete na displej speciální roztok, na který následně přiložíte fólii. Velkou výhodou mokré aplikace je, že po přiložení fólie na displej s ní můžete ještě nějakou dobu hýbat a usadit ji tak do potřebné polohy.

Po zvolení optimální polohy fólie se velmi jednoduše pomocí stěrky vytlačí přebytečný vzduch, aby pod fólií nebyly vzduchové bubliny. Po aplikaci je nutné pár hodin počkat, aby roztok zaschnul a fólie se správně usadila na svém místě.

Suchá aplikace

Suchá aplikace je nejčastějším způsobem aplikace ochranných displej. Fólie je z jedné strany lepivá, a tak se jednoduše nalepí na displej. Problémem při aplikaci bývá, že se na první pokud netrefíte a fólii nalepíte křivě, popřípadě vám pod ní zůstanou bubliny.

Skrýt

Nejprodávanější

1
Paperlike Screen Protector matná fólie Apple iPad Pro 12.9"

Ochranné fólie na displej Paperlike Screen Protector s jedinečnou technologií Nanodots nabídne vysoce kvalitní ochranu, ale zároveň unikátní povrch pro snadné kreslení, téměř jako po papíru.

990 Kč

2
Nillkin AR Paper-like matná ochrana displeje Apple iPad Air 2019/iPad Pro 10.5 2017

Anti-reflexní matná folie se zdrsněným povrchem připomínajícím papír, vhodná pro kreslení či psaní. Práce s Apple Pencil bude plynulá a podobná jako psaní na papíře, zároveň folie poskytne potřebnou ochranu po celé ploše displeje.

690 Kč

3
FIXED Invisible Protector TPU folie na displej Samsung Galaxy S10, 2ks, čirá

Ochranná fólie FIXED Invisible Protector pro displej vašeho telefonu. Vhodná pro rovné i zaoblené displeje, plně transparentní a kompatibilní se všemi ochrannými pouzdry.

64 %  z 349 Kč

129 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů

Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení:

Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry