Ochranné fólie

Plastové ochranné fólie chrání displej vašeho zařízení před poškrábáním a v případě pádu snižuje riziko jeho rozbití.

Fólie jsou zpravidla vyrobeny z plastu a neovlivňují schopnost displeje rozpoznat dotyk. Jsou tenčí než sklo, nezmění tak tolik vzhled vašeho zařízení. Mívají zpravidla nižší cenu. V porovnání s temperovaným sklem jsou sice fólie tenčí, na druhé straně pokud chcete opravdu kvalitní ochranu vašeho displeje, neváhejte investovat do temperovaného skla.

Povrchové provedení

Některé mají antireflexní vrstvu, která snižuje odraz světla a displej je pak lépe čitelný. Druhou možnou úpravou je antistatická vrstva zamezující ulpívání nečistot a otisků prstů na displeji.

Lesklá

Jde o nejtypičtější provedení ochranné fólie. Po nalepení není skoro znát, že na displeji je. Vlastnosti displeje správně vše zobrazovat a reagovat na dotyky zůstává nezměněna. Je možné zvolit plastovou fólii nebo temperované sklo. Některé fólie mají antireflexní úpravu, antistatické účinky či oleofobní vlastnosti.

Matná

Matná fólie poskytuje mnohem větší ochranu proti slunečním paprskům. Při častém používání venku tuto vlastnost jistě oceníte. Její nevýhodou je bohužel menší propustnost světla.

Zrcadlová

Tento typ ocení především ženy, které chtějí mít neustále u sebe zrcátko, s jehož pomocí se budou moci upravit. Fólie se umisťuje na displej klasickým způsobem a má všechny vlastnosti obyčejné fólie. K tomu je však potažena zrcadlovou vrstvou, která se při rozsvíceném displeji chová jako obyčejná fólie.

Dekorační

Okrasná fólie, která se lepí na zadní stranu smartphonu. I tento typ ocení především ženy, které chtějí svůj telefon něčím ozvláštnit.

Aplikace fólie

Fólie se aplikují na přístroj za sucha nebo mokra. Mokrá aplikace je zpravidla přesnější a jednodušší.

Mokrá aplikace

V případě mokré aplikace fólie se v balení dodává speciální roztok a stěrka, pomocí kterých velmi snadno fólii aplikujete. Při aplikaci pak nanesete na displej speciální roztok, na který následně přiložíte fólii. Velkou výhodou mokré aplikace je, že po přiložení fólie na displej s ní můžete ještě nějakou dobu hýbat a usadit ji tak do potřebné polohy.

Po zvolení optimální polohy fólie se velmi jednoduše pomocí stěrky vytlačí přebytečný vzduch, aby pod fólií nebyly vzduchové bubliny. Po aplikaci je nutné pár hodin počkat, aby roztok zaschnul a fólie se správně usadila na svém místě.

Suchá aplikace

Suchá aplikace je nejčastějším způsobem aplikace ochranných displej. Fólie je z jedné strany lepivá, a tak se jednoduše nalepí na displej. Problémem při aplikaci bývá, že se na první pokud netrefíte a fólii nalepíte křivě, popřípadě vám pod ní zůstanou bubliny.

Všechny kategorie

Ochranné fólie pro:

Vyberte značku a model.
Filtry a parametry

Cena:

od:
do:

Štítky:

Výprodej
Filtry a parametry
Obecné
Technické parametry
Vzhled
Konstrukce
Další informace

Štítky:

Výprodej

Výrobce

Uživatelské hodnocení:

Na hvězdičkách níže zvolte minimální hodnocení uživatelů.

Typ konektoru/koncovka

Pro nabíjení se užívá různých koncovek v závislosti na daném zařízení.

USB port pro připojení kabeluZobrazit pokročilý parametr

Barva

Typ pouzdra

Typ pouzdra známe buď na míru konkrétnímu přístroji či jako univerzální pouzdro pro telefony podobných rozměrů.

MateriálZobrazit pokročilý parametr

Materiálů a konstrukcí pouzder je celá řada, a tak si vybere takřka každý.

Druh pouzdra

Známe celou řadu pouzder. Například kapsa, s klávesnicí, flip, brašna či bumper.

Druh fólie / skla

Způsob uchyceníZobrazit pokročilý parametr

Originální od výrobce zařízení

Způsob aplikace

Zrušit všechny filtry
43 produktů
Zrušit všechny filtry

Mobily Tablety Apple Audio – Video Příslušenství Smart Použité Výprodej Oblíbené Porovnávač