Přihlásit se

Flashky

USB Flash disku se používá pro přenos a uchování dat. Velkou výhodou tohoto zařízení je jeho velká kapacita, která se pohybuje od jednotek gigabajtů až po stovky GB. Díky svým malým rozměrům jej navíc snadno strčíte do kapsy a svá data budete mít stále u sebe.

Pokračovat

Flash disky se liší použitou technologií USB, na které závisí rychlost přenosu dat. Nejčastěji se setkáme s použitím USB 2.0, celá řada flashek nabídne USB 3.0, nalezneme však i s USB 3.1 neboli USB C.

Podpora OTG

Technologie USB OTGa umožňuje přenášet či zálohovat soubory z mobilního telefonu do počítače nebo je uchovávat na flash disku. Před zakoupením OTG disku je nutné zjistit, zda váš telefon podporuje připojení OTG. To se vždy dozvíte v atributech daného telefonu.

Vzhled flash disku

Flash disky jsou často pogumované nebo mají podobu zvířete, známé postavičky či jiný speciální tvar. Některé disky mají vysouvací konektor, jiné mají konektor umístěný venku chráněný víčkem. Flash disk může být vybaven i LED indikátorem informujícím o aktivitě.

Šifrování

Některé druhy flash disků poskytují možnost šifrovat data. Po připojení k počítači jsou pak data zpřístupněna až po zadání hesla.

Rychlost flash disku

Při nákupu flash disku je důležité brát zřetel i na rychlost zápisu na disk a rychlost čtení. Rychlost zápisu udává, jakou rychlostí dokáže flash disk ukládat data. Rychlost čtení pak určuje schopnost zpřístupnit data uživateli.

Skrýt

Nejprodávanější

1
SanDisk Ultra Luxe USB 3.1 flash disk 128GB

Extrémně kompaktní a minimalistický flash disk SanDisk Ultra Flair nabízí kapacitu úložiště 128 GB, bleskovou přenosovou rychlost až 150 MB/s, rozhraní USB 3.1 Gen 1, rychlé připojení Plug and Play, intuitivní poutko na klíče a aplikaci SanDisk Memory Zone pro snadné prohlížení a automatické zálohování souborů.

548 Kč

2
SanDisk Ultra Luxe USB 3.1 flash disk 64GB

Extrémně kompaktní a minimalistický flash disk SanDisk Ultra Flair nabízí kapacitu úložiště 64 GB, bleskovou přenosovou rychlost až 150 MB/s, rozhraní USB 3.1 Gen 1, rychlé připojení Plug and Play, intuitivní poutko na klíče a aplikaci SanDisk Memory Zone pro snadné prohlížení a automatické zálohování souborů.

348 Kč

3
Samsung BAR Plus USB 3.1 flash disk 64GB stříbrný

Elegantní USB flash disk Samsung BAR Plus nabídne nadstandartní odolnost, vysokou přenosovou rychlost, celokovové provedení, ale také nadstandartní 5letou záruku.

18 %  z 549 Kč

452 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů

Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení:

Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry