Sleva 10 % na příslušenství a audio-video při koupi mobilu, tabletu nebo počítače.
Přihlásit se

Flashky

USB Flash disku se používá pro přenos a uchování dat. Velkou výhodou tohoto zařízení je jeho velká kapacita, která se pohybuje od jednotek gigabajtů až po stovky GB. Díky svým malým rozměrům jej navíc snadno strčíte do kapsy a svá data budete mít stále u sebe.

Pokračovat

Flash disky se liší použitou technologií USB, na které závisí rychlost přenosu dat. Nejčastěji se setkáme s použitím USB 2.0, celá řada flashek nabídne USB 3.0, nalezneme však i s USB 3.1 neboli USB C.

Podpora OTG

Technologie USB OTGa umožňuje přenášet či zálohovat soubory z mobilního telefonu do počítače nebo je uchovávat na flash disku. Před zakoupením OTG disku je nutné zjistit, zda váš telefon podporuje připojení OTG. To se vždy dozvíte v atributech daného telefonu.

Vzhled flash disku

Flash disky jsou často pogumované nebo mají podobu zvířete, známé postavičky či jiný speciální tvar. Některé disky mají vysouvací konektor, jiné mají konektor umístěný venku chráněný víčkem. Flash disk může být vybaven i LED indikátorem informujícím o aktivitě.

Šifrování

Některé druhy flash disků poskytují možnost šifrovat data. Po připojení k počítači jsou pak data zpřístupněna až po zadání hesla.

Rychlost flash disku

Při nákupu flash disku je důležité brát zřetel i na rychlost zápisu na disk a rychlost čtení. Rychlost zápisu udává, jakou rychlostí dokáže flash disk ukládat data. Rychlost čtení pak určuje schopnost zpřístupnit data uživateli.

Nejprodávanější

1
Samsung DUO Plus flash disk 32GB šedý

Dva flash disky v jednom s rychlostí až 300 MB/s a zvýšenou ochranou od společnosti Samsung.

38 %  z 620 Kč

390 Kč

2
SanDisk iXpand 32GB Lightning

Rozšiřte kapacitu svého zařízení Apple s lightning konektorem o 32 GB a pohodlně přenášejte data na platformách Mac/PC pomocí konektoru USB 3.0.

739 Kč

3
Samsung DUO Plus flash disk 128GB šedý

Dva flash disky v jednom s rychlostí až 300 MB/s a zvýšenou ochranou od společnosti Samsung.

34 %  z 1 490 Kč

990 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů

Vyberte flashky přímo pro vaše zařízení:

Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry