BLACK FRIDAY slevy až 80 %. Vybírejte zde
Přihlásit se

Fitness náramky s displejem

Fitness náramky jsou skvělým doplňkem pro všechny, kteří žijí aktivně a chtějí své úsilí pravidelně zaznamenávat. Tyto náramky navíc měří tep, kontrolují kvalitu spánku a dlouhodobě monitorují vaše sportovní úspěchy.

Pokračovat

Většina náramků je vybavena displejem, nejčastěji pak typem OLED nebo TFT.

Typ displeje

OLED displeje

Displeje vyrobené OLED technologií využívá především Samsung u svých vrcholných zařízení. Tyto displeje nepotřebují podsvícení, protože k zobrazování používají malé LED diody. Díky tomu mají lepší podání černé, jelikož displej může kompletně zhasnout. Mají nižší spotřebu než IPS displeje a disponují skvělými pozorovacími úhly. Bohužel se často stává, že při opotřebování vadne intenzita zobrazovaných barev.

Jejich největší výhodou jsou skvělé pozorovací úhly, živé barvy a energeticky úsporná baterie.

TFT displeje

Displeje používající TFT technologii potřebují ke svému fungování podsvícení, a tak mají poměrně vysokou spotřebu energie. Oproti ostatním typům displeje též nenabídne tak dobré zpracování černé barvy, která se na TFT displejích jeví spíše tmavě šedou.

Tato technologie využívá k fungování tekutých krystalů, které se přeskupují dle potřeb zobrazovaného obsahu. Může dojít i k takzvanému vypálení pixelu. To znamená, že pixel přestane zobrazovat barvu a jediné, co vidíme je prosvítající podsvícení.

Tyto displeje mívají zpravidla pomalejší reakce a horší pozorovací úhly v porovnání s ostatními typy. Na druhé straně však jejich výroba není z nejnákladnějších, a tak tyto typy najdeme u celé řady současných smartphonů.Hlavními nevýhodami je vypálení pixelů, horší pozorovací úhly, vysoká spotřeba energie a horší zpracování černé barvy.

Velikost a rozlišení displeje

Velikost displeje je určována velikostí úhlopříčky mezi rohy, které leží protilehle po diagonále. Velikost úhlopříčky se zpravidla určuje v palcích (1 palec = 2,54 cm).

Ačkoliv to nemusí platit úplně vždycky, většinou větší displej znamená i vyšší spotřebu energie a přístroj je tak třeba nabíjet častěji. Na větším displeji totiž zpravidla nalezneme větší rozlišení, které baterii ždímá o poznání více než menší rozlišení na menším displeji.

Rozlišení displeje je velmi důležitým parametrem. Ukazuje, jak kvalitně dokáže displej zobrazovat potřebný obsah. Číslo, kterým je ono rozlišení uváděno reprezentuje poměr počtu sloupců proti počtu řádků. Pokud se bavíme o smartphonech, první z čísel bude vždy menší. To z důvodu horizontálního uložení displeje.

První číslo tedy reprezentuje počet pixelů, které se vejdou na šířku displeje a číslo druhé počet pixelů, které se vejdou na výšku displeje. V případě udávání rozlišení monitorů počítačů jsou čísla otočena. Tedy první je větší a druhé menší. To z důvodu rozdílné orientace displeje v porovnání s telefony a tablety. Existuje celá řada standardů rozlišení displeje, které pod určitým označením ukazují konkrétní hodnoty.

Nejprodávanější

1
Xiaomi Mi Band 4 černý

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 má 0,95“ barevný AMOLED displej, změří vaší sportovní aktivitu, srdeční tep, spálené kalorie, spánek. Přenese notifikace na vaše zápěstí, je odolný proti vodě IP67 a vydrží až 20 dnů.

32 %  z 1 290 Kč

890 Kč

2
Xiaomi Mi Band 2 černý

Nová generace fitness náramku Xiaomi Mi Band 2 zaznamenává s přesností každý Váš pohyb a přehledně monitoruje kvalitu Vašeho spánku skrze Bluetooth 4.0. Díky přehlednému OLED displeji, certifikaci IP67 a dlouhé výdrži baterie už ho nemusíte sundat z ruky.

15 %  z 699 Kč

599 Kč

3
Niceboy X-fit GPS

Fitness náramek od Niceboy se zabudovaným GPS a barevným displejem, výdrží až 10 dnů, kontinuálním měřením tepu, monitoringem denních aktivit, monitoringem spánku, upozorněním telefonní hovory, SMS a zprávy z jiných aplikací, voděodolností IP67, ovládáním hudby a fotoaparátu ve smartphonu.

55 %  z 1 990 Kč

899 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů

Vyberte fitness náramky s displejem přímo pro vaše zařízení:

Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry