Elektrické koloběžky

Pohybujete se hodně po městě, ale nechce se vám využívat městské hromadné dopravy, raději se nadýcháte čerstvého vzduchu? Jezdit městem po kole není vždy to nejlepší řešení, co ale vsadit na elektrokoloběžky? Jsou skladné, nemusíte je parkovat do stojanu, umožní vám dostat se všude, kam potřebujete. A vyrazit s nimi můžete i do přírody a terénu.

Více

Elektrické koloběžky potkáte venku dnes a denně

Elektrokoloběžky se staly běžnou součástí našich ulic a silnic, využívá je čím dál víc lidí. Jak by také ne, děti i dospělí se díky nim dostanou snadno z bodu A do bodu B, jejich pořizovací cena je docela příjemná, snadno se ovládají a jsou ekologické.

Jak si vybrat tu pravou elektrickou koloběžku?

Prvním krokem by měl být výběr mezi elektrokoloběžkou pro děti a dospělé, důležitá je jejich výška a nosnost. To jsou parametry, na které se všichni díváme, ale co dál?

  • Kde budete s elektrokoloběžkou jezdit? Potřebujete koloběžku do terénu nebo městských ulic?
  • Jaký je výkon elektrické koloběžky? Koloběžky s výkonem 120 W jsou určené spíš dětem, pro dospělého by se měl výkon pohybovat mezi 250 až 500 W, platí, že čím je větší, tím lépe. Do města těch 500 W stačí, do terénu chtějte víc.
  • Jaký je maximální dojezd koloběžky? Standardem je 20-30 km na jedno nabití.
  • Zaměřte se i na baterii. Jaká je její kapacita, napětí a výkon? Jak dlouho se baterie bude nabíjet? Většina elektrokoloběžek se nabíjí kolem 5-7 hodin.
  • Jak rychle je schopná elektrokoloběžka jet? Maximální povolená rychlost na našich veřejných komunikacích je 25 km/h, takže pořídit si koloběžku, která jezdí i 60 km/h je poměrně zbytečné. I takové se ale dají pro dospělé pořídit.
  • Jaké pneumatiky koloběžka má? Plastové, s duší, nebo ty bezdušové?
  • Zajímat byste se měli i o brzdy, přece jen budete někdy nejspíš potřebovat rychle zabrzdit. U koloběžek pro dospělé se většinou setkáte s kombinací zadní kotoučové brzdy a přední elektronické, dětské koloběžky mívají zadní nášlapnou brzdu. Setkat se ale můžete i s kotoučovými brzdami, bubnovými brzdami a hydraulickými brzdami.
Náš tip na závěr: Nezapomeňte, že i na koloběžce budete potřebovat přilbu. Je přitom jedno, jak rychle na koloběžce jedete, přilba je povinností.

Méně