Držáky do auta

Držáky do auta se používají pro uchycení vašeho mobilního telefonu. V první řadě je důležité rozdělit držáky dle typu uchycení v interiéru automobilu a poté dle typu uchycení mobilu v držáku. Existují klasické držáky, které se přichytí na sklo či palubní desku pomocí přísavky. Na trhu nalezneme i |držáky, jež se vkládají do mřížky ventilace. Je důležité též zmínit ty, které nabídnou možnost pevné instalace dle konkrétního typu auta. Příkladem jsou držáky značky Brodit.

Více

Držáky můžeme rozdělit dle různých hledisek.

Podle způsobu uchycení zařízení

V případě univerzálních držáků nejčastěji vkládáme telefon do čelistí, u jiných držáků se telefon zasouvá do vyfrézovaných drážek. Často se také setkáme s magnetickým uchycením, pomocí něhož se přístroj připevňuje do držáku.

Držáky na míru

Do těchto držáků můžeme upevnit jen určitý typ zařízení. Jsou vyráběny na míru konkrétnímu modelu od konkrétní značky. Není tedy kompatibilní s každým zařízením.

Univerzální držáky

Tento držák je vhodný pro více typů zařízení. Systém uchycení totiž funguje tak, že své zařízení vložíte do nastavitelných čelistí držáku.

Magnetické držáky

Držáky, které se dají jednoduše přichytit v autě do ventilace. Fungují na bázi magnetu. Na svůj telefon jen přilepíte kovové plíšky, které jsou přitahovány magnetem v držáku.

Podle funkce

Držáky též dělíme na pasivní a aktivní. Aktivní držáky nesou konektor pro nabíjení, zatímco držáky pasivní konektor nemají. Některé držáky je pro napájení nutné zapojit do klasické 12 V auto zásuvky.

Aktivní držáky

Aktivní držáky vaše zařízení zároveň nabíjejí. Tento typ vám značně zjednoduší život. Nejenže své zařízení můžete pohodlně používat, ale zároveň dobijete jeho baterii. Tuto funkci oceníte především při používání navigace, která výrazně vybíjí baterii telefonu.

Pasivní držáky

Tyto držáky slouží pouze k uchycení telefonu. Mohou být univerzální či na míru vašeho telefonu.

Podle způsobu uchycení

Do mřížky ventilace

Držáky do auta se velmi často montují do výdechu ventilace. Telefon se do nich následně připevňuje pomocí magnetického uchycení, nebo pomocí jednoduchého zasunutí do držáku. Existují i speciální zabudované držáky, které jsou určeny pro konkrétní typ auta. Takové držáky vyrábí například společnost Brodit.

Na palubní desku

Držák se na palubní desku přichytí pomocí přísavky, odkud lze velmi pohodlně pozorovat navigaci. Existují držáky, aktivní a pasivní. Aktivní nabíjí váš telefon přímo z držáku, v případě pasivních pak musíte telefon připojit kabelem.

Na sklo

Držáky na sklo se do auta přichycují pomocí klasické přísavky. Později se telefon vkládá do čelistí, kde pevně drží. Držáky též rozdělujeme na aktivní a pasivní.

Na opěrku hlavy

Tento způsob uchycení se používá nejčastěji pro tablety. Jednoduše se připevní na opěrku hlavy předního sedadla a cestující na zadních sedadlech mohou pohodlně konzumovat obsah z displeje tabletu.

Méně
Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení: