Držáky

Držáků na různá zařízení je celá řada. Rozdělit je můžeme podle místa, kde je používáme, podle způsobu uchycení, podle zařízení, pro které jsou určeny, nebo podle způsobu, jakým se do nich upevňují zařízení.

Více

Pro upevnění vašeho zařízení můžete využít různé druhy držáků. Držáky se vyrábí do auta, na motorku, na kolo, a lze na ně upevnit mobilní telefon, tablet nebo fotoaparát. Nejoblíbenějším typem je univerzální držák s čelistmi, jejichž šířku lze libovolně nastavit dle velikosti zařízení. Dalším typem jsou držáky magnetické. Tak zvané aktivní držáky mohou zároveň nabíjet váš přístroj.

Podle místa použití

Do auta

Držáky do auta se používají pro uchycení vašeho mobilního telefonu nebo tabletu tabletu. V první řadě je důležité rozdělit držáky dle typu uchycení v interiéru automobilu a poté dle typu uchycení mobilu v držáku. Existují klasické držáky, které se přichytí na sklo či palubní desku pomocí přísavky. Na trhu nalezneme i držáky, jež se vkládají do mřížky ventilace. Je důležité též zmínit ty, které nabídnou možnost pevné instalace dle konkrétního typu auta. Příkladem jsou držáky značky Brodit. Pokud se bavíme o držácích na tablety, velmi často se setkáme s připevněním na hlavovou opěrku, aby se vaše ratolesti mohli po cestě dívat například na pohádky.

Na kolo

Pro náruživé cyklisty, kteří rádi objevují nové trasy pomocí GPS, jsou tu držáky na kolo, bez nichž by se mobilní telefon při jízdě ovládal jen těžko. Pokud dáváte přednost pohodlnému ovládání a lepší čitelnosti displeje, zvolte držák, který se připevňuje na řídítka. Jednoduše se pomocí objímky přichytí na řídítka.

Podle způsobu uchycení

Do mřížky ventilace

Držáky do auta se velmi často montují do výdechu ventilace. Telefon se do nich následně připevňuje pomocí magnetického uchycení, nebo pomocí jednoduchého zasunutí do držáku. Existují i speciální zabudované držáky, které jsou určeny pro konkrétní typ auta. Takové držáky vyrábí například společnost Brodit.

Na opěrku hlavy

Tento způsob uchycení se používá nejčastěji pro tablety. Jednoduše se připevní na opěrku hlavy předního sedadla a cestující na zadních sedadlech mohou pohodlně konzumovat obsah z displeje tabletu.

Na palubní desku

Držák se na palubní desku přichytí pomocí přísavky, odkud lze velmi pohodlně pozorovat navigaci. Existují držáky, aktivní a pasivní. Aktivní nabíjí váš telefon přímo z držáku, v případě pasivních pak musíte telefon připojit kabelem.

Na sklo

Držáky na sklo se do auta přichycují pomocí klasické přísavky. Později se telefon vkládá do čelistí, kde pevně drží. Držáky též rozdělujeme na aktivní a pasivní.

Na pásek či ruku

Pouzdra na pásek jsou většinou typu kapsa. Může se jednat buď o elegantní kožená pouzdra na pásek, nebo o sportovní pouzdra, která jsou vhodná na běh. Stejně oblíbená jsou sportovní pouzdra na ruku.

Na řídítka

Pokud dáváte přednost pohodlnému ovládání a lepší čitelnosti displeje i během jízdy na kole, zvolte držák, který se připevňuje na řídítka. Jednoduše se přichytí pomocí objímky.

Podle typu zařízení

Držáky na mobily

Občas své telefony nutně potřebujeme někam uchytit. Ať už je to kvůli navigaci nebo sledování videa, nebo svůj smartphone chceme jen nabít, hodí se nám chytří pomocníci v podobě držáků. Svůj mobilní telefon můžeme připevnit v autě na palubní desku či sklo, na kole na řídítka, nebo na selfie tyč, když chceme pořídit fotografii přední kamerou. Držáky však dělíme i podle typu uchycení. Kromě klasických držáků s nastavitelnými čelistmi, do kterých se zařízení jednoduše zacvakne, známe ještě držáky magnetické.

Držáky na tablety

Držáky na tablety se v podstatě nijak neliší od těch na mobilní telefony. Často chceme na tabletu sledovat filmy a videa, nebo k němu připojit klávesnici a použít jej jako pracovní notebook. V tuto chvíli nám držáky přijdou vhod. Stejně jako mobilní telefon, i tablet se dá upevnit do klasických držáků, magnetických držáků a dokovacích stanic.

Podle způsobu uchycení zařízení

Magneticý držák

Držák, který se dá jednoduše přichytit v autě do ventilace. Funguje na bázi magnetu. Na svůj telefon jen přilepíte kovové plíšky, které jsou přitahovány magnetem v držáku.

Univerzální držák

Tento držák je vhodný pro více typů zařízení. Systém uchycení totiž funguje tak, že své zařízení vložíte do nastavitelných čelistí držáku.

Selfie tyč

Nepsanou povinností vlastníka smartphonu, který disponuje přední kamerou, je obecně známá. Jedná se o pořizování selfie. Tedy v podstatě autoportrétu, který se nejčastěji zachycuje na přední kameru. Pro pohodlnější ovládání a možnost dostat více lidí do záběru je zde selfie držák. Jde o druh univerzálního držáku, který se většinou připojuje k zařízení pomocí konektoru 3,5 mm jack či pomocí [htp://www.smarty.cz/Slovnik/bezdratova-pripojeni-a7|bluetooth]. Pro pořízení fotografie tedy stačí pouze stisknout spoušť umístěnou na rukojeti selfie tyče.

Dokovací stanice

Dokovací stanice je chytrým prostředníkem mezi vaším počítačem a všemi připojitelnými zařízeními. Díky ní lze často využít více USB konektorů či jiných rozhraní, která se na váš notebook výrobci už nevešla. V zásadě je můžeme rozdělit na univerzální a specifické jen pro určité typy notebooků. Univerzální dokovací stanici lze připojit v podstatě ke každému počítači pomocí USB rozhraní. Její velkou výhodou je kompatibilita s většinou zařízení a nízká cena. Specifické dokovací stanice jsou určeny k připojení jen s některými notebooky a jejich pořizovací cena je bohužel vyšší. Mnoho uživatelů se proto rozhodne ke koupi replikátoru portů, který je levnější.

Méně
Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení: