Drony

Dron nebo též kvadroptéra je létající model ovládaný vysílačem nebo mobilním telefonem. Oblíbený je u dětí i dospělých. Jejich hlavní předností je možnost pořizovat s ním fotografie a videa z nejrůznějších úhlů. Některé mají kameru integrovanou, na jiné lze připevnit outdoorovou kameru.

Typ dronu

Drony můžeme rozdělit podle toho, kde s nimi létáme. Obecně platí, že drony, které používáme uvnitř, jsou levnější a tedy vhodné pro začátečníky. Naproti tomu drony outdoorové jsou nákladnější a hodí se pro pokročilé uživatele, kteří již vědí, jak na to.

Indoorové

Indoorové drony jsou určeny na létání uvnitř, v bytě, hale nebo jiném větším prostoru. Jsou ideální pro začátečníky, kteří se s technologií dronu setkávají poprvé, nebo také jako dárek pro děti. Zpravidla jsou levnější a jejich případné poškození kvůli neznalosti vaši peněženku tolik nebolí. S těmito drony se naučíte logiku ovládání, porozumíte každému centimetru vašeho dronu a proškolíte se v technologii létání.

Outdoorové

Drony outdoorové jsou určeny k létání venku patří do rukou zkušenějším “pilotům”. Lišit se mohou především v počtu vrtulí. Nejčastěji se setkáváme s kvadroptérami (mají čtyři vrtule), občas také s hexakoptérami (šest vrtulí) a zřídka i s dalšími speciálními konstrukcemi.

I v této skupině můžeme najít levnější drony, které slouží jako tréninkové stroje. čím dražší dron je, tím více funkcí a lepších leteckých vlastností nabízí. Dražší drony jsou vybavené nejrůznějšími senzory, pokročilejší a kvalitnější kamerou a lepšími stabilizátory obrazu při letu.

Vlastnosti dronů

Drony můžeme rozlišovat i podle funkcí, které uživateli nabízejí. Lišit se mohou způsobem ovládání, počtem vrtulí, přídatnými GPS funkcemi, senzory okolního světa, druhy a počtem kamer a v neposlední řadě dobou letu a maximální rychlostí.

Způsob ovládání

  • Ovladačem: Takový vysílač je součástí balení dronu a pomocí určené frekvence ovládá dron.

  • Telefonem v držáku: V tomto případě stačí váš chytrý telefon vložit do držáku na ovladači a na displeji telefonu sledovat obraz živě přenášený z kamery na dronu a jednoduše mu dotyky udávat směr.

  • Bez ovládání: Ty nejchytřejší drony dokáží samy sledovat trasu nebo letět za určeným objektem. Přitom se dokážou vyhýbat překážkám na cestě. Stačí jim předem zadat místo, na které mají letět.

Počet vrtulí

Nejčastěji se setkáváme s drony, které mají čtyři vrtule, tedy tzv. kvadroptérami. Občas mají drony i 6 a více vrtulí. Počet vrtulí přímo ovlivňuje letové vlastnosti dronu. S vyšším počtem vrtulí stoupá stabilita letu a schopnost odolat i větším poryvům větru. Na druhou stranu, drony s menším počtem vrtulí jsou mnohem obratnější.

GPS

Díky integrované funkci GPS je možné vybrané drony navést na konkrétní místo, na které pak doletí zcela samy bez nutného ovládání. Díky tomuto senzoru se dron také dokáže vrátit na místo vzletu. To se hodí například při poklesu hodnoty baterie nebo ztrátě signálu.

Je nutné myslet na to, že létání dronu podléhá pravidlům Úřadu pro civilní letectví. Pokud se chcete vyhnout případným nepříjemnostem, doporučujeme tato pravidla nastudovat.

Kamera

Počet a kvalita kamer je důležitým aspektem při výběru drona. Nejprve je nutné ujasnit si, za jakým účelem si jej pořizujeme. Pokud je vaším cílem především zábava pro vás a vaše blízké, kvalita kamery nemusí být tak vysoká. V případě koupi drona určeného pro pořizování profesionálních záběrů je nutné pořídit drona s kamerou schopnou natáčet HDR 4K videa, s panoramatickým režimem nebo i dalšími přídatnými kamerami.

  • S integrovanou kamerou: Dron je vybaven jednou nebo více kamerami.
  • Bez integrované kamery: Na tento dron je nutné připevnit vlastní akční kameru.

Doba letu a maximální rychlost

Výrobci dronů zpravidla neuvádějí maximální možnou rychlost. ta je totiž ovlivněna mnoha faktory, především větrem a zatížením, které působí připevněné kamery. Nejvýkonnější drony létají i rychlostí kolem 60 až 100 km/h. Délka letu se při průměrné rychlosti udává v rozmezí 15 až 30 minut.

Všechny kategorie

Drony pro:

Vyberte značku a model.
Filtry a parametry

Cena:

od:
do:
Filtry a parametry
Obecné
Výkon
Technické parametry
Multimedia
Připojení
Vzhled
Další informace

Výrobce

Paměťová karta

Paměťové karty fungují jako doplňující úložný prostor, který může několikanásobně zvýšit kapacitu vašeho přístroje.

Největší paměťová karta

od: GB
do: GB

Kapacita (mAh)

Výdrž baterie ovlivňuje celá řada aspektů. Tím nejzásadnějším je její kapacita udávaná v mAh (miliampérhodinách).

od: mAh
do: mAh

Výstupní napětí (V)Zobrazit pokročilý parametr

od: V
do: V

Rozlišení hlavního fotoaparátu

Rozlišení hlavního fotoaparátu je uvedeno v megapixelech. Čím více megapixelů dané zařízení má, tím lepší rozlišení nesou jím pořízené fotky.

od: MPx
do: MPx

Maximální rozlišení videaZobrazit pokročilý parametr

Rozlišení videa udává v jakém rozlišení zvládne zadní fotoaparát či kamera zaznamenávat video.

Bezdrátová připojení

GPS je geolokační systém pro určování polohy a následné navigaci v aplikacích s mapovými podklady.

Wi-Fi je pro smartphony naprosto stěžejní technologií. Umožňuje připojení k internetu především v domácnosti nebo v práci.

Drátová připojení

Barva

Hmotnost (g)

od: g
do: g

Výška

od: mm
do: mm

Šířka

od: mm
do: mm

Hloubka

od: mm
do: mm

Podporovaný OS

Zrušit všechny filtry
12 produktů
Zrušit všechny filtry

Mobily Tablety Apple Audio – Video Příslušenství Smart Použité Výprodej Oblíbené Porovnávač