Sleva 10 % na příslušenství a audio-video při koupi mobilu, tabletu nebo počítače.
Přihlásit se

Domácí kina / sety

Domácí kina jsou zvukové systémy, které slouží k vylepšení zvuku hardwaru, který zpravidla nabízí pouze omezenou kvalitu zvuku. Tímto hardwarem může být plochá televize, počítač či promítačka. Domácí kina nabízejí lepší podání mluveného slova, kvalitní prostorový zvuk a výraznější podání basů.

Pokračovat

Počet kanálů domácího kina

Systémy domácího kina se liší podle druhu použitých reproduktorů a přítomnosti subwooferu. Toto rozdělení se označuje dvěma číslicemi oddělenými tečkou, kde první číslice určuje počet satelitních reprosoustav a druhá přítomnost subwooferu, resp. jejich počet. Subwoofer je pak označen zkratkou LFE (Low Frequency Effects).

 • 2.1/3.1 - dva nebo tři reproduktory se subwooferem, všechny mohou být integrovány v soundbaru.
 • 4.1 – dva přední a dva zadní reproduktory pro lepší prostorový vjem s jedním subwooferem.
 • 5.1 – klasický vícekanálový systém pro plnohodnotné Dolby Digital a DTS s jedním subwooferem.
 • 7.1 a více – vícekanálové systémy pro rozšířený realismus, vhodné pro filmové nadšence s jedním subwooferem.
 • All-In-One systém - systém reprosoustav, který lze zakoupit najednou. Obsahuje zpravidla 5 reprosoustav + 1 subwoofer (tedy 5.1) a řídící jednotku, která kombinuje DVD přehrávač a koncové zesilovače pro všechny reprosoustavy systému.

Vlastnosti domácího kina

 • Optická mechanika - přehrávač pro DVD/CD/Blu-Ray
 • LAN/WiFi/Bluetooth připojení slouží k připojení zařízení k internetu a přehrávání z domácí sítě či mobilního telefonu nebo tabletu.
 • HDMI s ARC nebo digitální optický/koaxiální výstup – zpětný zvukový kanál (ARC) umožňuje obousměrné propojení s televizorem jedním kabelem, digitální optický/koaxiální výstup poskytuje alternativní způsob pro vedení zvuku z televize bez HDMI s ARC.
 • WiDi/Miracast – funkce pro zrcadlení displeje mobilního telefonu nebo tabletu.
 • USB – slouží k připojení externích disků a flash disků.

Druhy reproduktorů

 • Subwoofer je reprosoustava určená pro reprodukci zvuku nízkých frekvencí (od asi 20 Hz do horní frekvence mezi 50 Hz do 250 Hz). Jde o reproduktor větších rozměrů, pro dosažení opravdu kvalitní produkce zvuku by měl být vybaven kvalitní membránou. Subwoofery mohou být vestavěné v úzkém přídavném reproduktoru k televizi, tzv. soundbaru.

 • Soundbar je reproduktor s jednou ozvučnicí, který je díky svému úzkému tvaru ideální k umístění pod plochý televizor. Soundbary minimalizují potřebu natahování kabeláže a v kombinaci s bezdrátovým subwooferem zajišťují hlubší basy.

 • Sloupové reproduktory se zpravidla umísťují vedle televize nebo do rohů místnosti. Díky své výšce umožňují vynikající šíření zvuku. Bývají složeny z basových, středových a výškových reproduktorů.

 • Regálové reproduktory se umísťují na stojany či skříňky. Uživateli nabídnou celistvější zvuk a lepší reprodukci hlubokých kmitočtů.

 • Centrální reproduktory zajišťují především čistou reprodukci dialogů. mají kompaktní velikost, takže se pohodlně vejdou pod televizi.

 • Receivery jsou jakousi centrálou pro všechny reproduktory. Zatímco multikanálové vylepšují zvukový výkon domácího kina, stereofonní receivery zkvalitňují poslech hudby.

 • Zesilovače zesilují výkon reprosoustav připojených analogově k audio zařízením. Jsou vhodné k pasivním reprosoustavám, aktivní reprosoustavy mají již zesilovač integrovaný v sobě.

Nejprodávanější

1
BOSE Solo 5

Připojte ke svému televizoru designový kousek Bose Solo 5 a zajistěte si neuvěřitelný zvuk při sledování filmů, hraní her či při streamování oblíbené hudby. Dálkové ovládání vám umožní snadno nastavit veškeré vlastnosti reproduktoru.

8 %  z 6 990 Kč

6 440 Kč

2
Creative Sound BlasterX Katana

Herní audio systém s konfigurací 2.1 Creative Sound BlasterX Katana nabídne velmi kvalitní 24bitový zvuk s výkonem 75 W a štíhlou konstrukci, se kterou vejde bez problémů pod monitor. V soundbraru nalezneme 2 výškové a dva středové měniče, přičemž pro nízké tóny poslouží externí subwoofer a 3 samostatné zesilovače pro každé pásmo zvlášť.

22 %  z 7 649 Kč

5 990 Kč

3
Hama Smart Soundbar SIRIUM4000ABT černý

Soundbar s bezdrátovým subwooferem a hlasovou asistentkou Amazon Alexa.

36 %  z 11 199 Kč

7 179 Kč

Zobrazit další 1 produktSkrýt poslední 1 produkt
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry