Detektory radarů

Detektory radarů jsou zařízení detekující elektromagnetické vlny v rádiovém frekvenčním spektru, které jsou vysílány radarovými systémy. Využívány jsou pro sledování a signalizace přítomnosti radarových signálů a jsou vhodné pro všechny, kteří stráví spoustu času za volantem. Některé detektory jsou však v naší republice nelegální, a proto je důležité dbát na pečlivém výběru. Chceš pomoct s výběrem? Pokračuj ve čtení.

Rozdíl mezi antiradarem a pasivním radarovým detektorem

  • Antiradar
Antiradar je aktivní zařízení navržené k potlačování signálu, který vysílá zařízení používané policií k měření rychlosti vozidel. Nejčastěji se používá proti laserovému měření rychlosti. Legálnost použití antiradarů může být v rozporu se zákony dané země. Například v České republice je použití antiradaru podle zákona č. 361/2000 nelegální.

  • Pasivní radarový detektor
Pasivní radarový detektor detekuje a upozorňuje řidiče na přítomnost radaru, ale nezasahuje do měření rychlosti. Tyto detektory jsou v České republice legální, protože zákon se vztahuje pouze na aktivní rušící zařízení, což detektory nejsou. Nejčastěji se s nimi setkáváme v přenosné podobě umístěné na čelním skle.

Genevo detektory, které najdeš v naší nabídce, jsou z české distribuce, která vyvíjí a testuje detektory v Evropě s maximální funkčností. Jedná se o pasivní radarový detektor, který řidiče na radary pouze upozorňuje a nic neruší.

Jak detektory radarů fungují?

Detektory radarů pracují na principu zachycení elektromagnetických vln v rádiovém spektru. Většina moderních detektorů je navržena tak, aby byla schopna detekovat signály ve frekvenčním rozmezí, které používají radarové systémy.

Jaké jsou typy detektorů radarů?

  • Přenosné detektory
Nejčastějším typem detektorů jsou právě přenosné detektory, které jsou umístěné na čelním skle uvnitř auta. Přenosné detektory mají tu výhodu, že je možné je propůjčit, pokud se tvůj známý chystá například na dovolenou po Evropě a neví, co ho na cestě může čekat.

  • Pevně zabudované detektory
Pevně zabudované detektory jsou dražší záležitostí, ale o to vyspělejším systémem, který nabízí extrémní detekční výkon. Do auta se jednoduše namontuje a díky jeho maximální diskrétnosti a odnímatelném displeji v aute nebudí pozornost.

Jaké jsou výhody používání detektorů radarů?

  • Upozornění na rychlostní měření: Detektory radarů mohou řidiče informovat o přítomnosti radarových systémů měřících rychlost.
  • Zvyšuje uvědomění řidiče: Pomáhá řidičům s ostražitostí a přizpůsobením své jízdy aktuálním podmínkám na silnici.

Jaké jsou nevýhody používání detektorů radarů?

  • Legislativní omezení: V některých oblastech jsou detektory radarů zakázány nebo je jejich používání regulováno zákonem.
  • Závislost na frekvencích: Detektory mohou být neúčinné proti novým radarovým technologiím nebo technologiím měření rychlosti.

Detektory radarů jsou sice šikovnou věcičkou, která tě upozorní na radary, díky kterým by mohla tvá peněženka plakat. Při jejich používání je ale třeba vždy respektovat platné zákony a předpisy.

Více Méně
LAMAX T10 zadní kamera do auta
LAMAX T10 zadní kamera FullHD dokáže nahrát záznam v maximálním rozlišení Full HD při snímkové frekvenci 30 FPS. Propojovací kabel o délce... více
Skladem > 5 ks
Expedujeme Dnes
799 Kč
660 Kč bez DPH
K oblíbeným Porovnat
GENEVO MAX detektor radarů
Nekompromisní detektor radarů GENEVO MAX je špička mezi přenosnými radary. Zabudovaný OLED displej, ovládání gesty, senzor okolního světla,... více
Na objednávku do 3 dnů
Expedujeme 21.7. (neděle)
23 895 Kč
19 748 Kč bez DPH
K oblíbeným Porovnat
GENEVO ONE S detektor radarů
Nejlevnější vstupenka do světa detektorů radarů GENEVO ONE S, vhodný hlavně pro české silnice. Česká lokalizace, kompaktní rozměry, odolný... více
Na objednávku do 3 dnů
Expedujeme 21.7. (neděle)
11 895 Kč
9 831 Kč bez DPH
K oblíbeným Porovnat
GENEVO ONE M detektor radarů
GENEVO ONE M je detektor radarů pro měření rychlosti napříč celou Evropou. Zabudované GPS, doživotní aktualizace databáze (kamer a... více
Na objednávku do 3 dnů
Expedujeme 21.7. (neděle)
19 895 Kč
16 442 Kč bez DPH
K oblíbeným Porovnat
GENEVO ONE S Black edition detektor radarů
Detektor radarů GENEVO ONE S BLACK EDITION stavěný hlavně pro české sinice, česká lokalizace, malé rozměry, spolehlivá detekce Ka-radarů,... více
Na objednávku do 3 dnů
Expedujeme 21.7. (neděle)
15 895 Kč
13 136 Kč bez DPH
K oblíbeným Porovnat