Užij si exkluzivní slevy 50 % v rámci našich Smarty days!

Dell přináší: Nové trendy efektivnější práce

Současná turbulentní doba klade stále větší nároky na efektivitu zaměstnanců a pracovních procesů. Poslední výzvou je covidová pandemie, díky které většina společností přehodnocuje vnitřní nastavení, týkající se práce zaměstnanců, jejich pracovního prostředí a způsobu jejich spolupráce.

Jaké jsou aktuální trendy efektivnější práce? Jak můžou vaší firmě pomoci PC Deployment, Hot desking nebo moderní videokonferenční tehnologie?

Náš Dominik to pro vás vše shrnul do pár minut:

PC Deployment

Deployment, neboli nasazení počítačů do firmy představuje celou sadu úkonů, aby bylo zařízení správně nastavené ke spokojenosti uživatele. To znamená správně nainstalované aplikace, nastavené přístupy, vše aktualizované. Pokud vše funguje, může se uživatel věnovat práci a ne IT.

Moderním řešením na noteboocích Dell je využití nástroje Microsoft Autopilot. Díky němu nemusí IT fyzicky k hardwaru přistupovat. Jen virtuálně přidá dané zařízení do skupiny se stejným nastavením, které se aplikuje po prvotním vybalení/zapnutí PC uživatelem. Veškerá nastavení (aplikace, přístupy, bezpečnost, aktualizace) se pak provádí automaticky.

Hot desking

Sdílené pracovní místo, neboli hotdesk, využívá výhody jednoho fyzického místa pro střídání více zaměstnanců. Kanceláře se tak stávají více flexibilními a zvyšují vlastní ekonomickou efektivitu. Podmínkou je standardizované vybavení použitelné všemi zaměstnanci.

USB-C monitory s Power delivery od Dell umožňují připojit notebook přímo k monitoru, který ho i napájí. Monitor má navíc USB hub, ke kterému jsou připojeny veškeré periferie (klávesnice, myš, headset, tiskárna, …).

Některé monitory jsou navíc vybaveny funkcionalitou Daisy chain, která je vhodná pro pracovní místa, s potřebou více monitorů. Ty jsou propojeny mezi sebou a k notebooku se pomocí USB-C připojuje jen ten první.

Videokonferenční monitory

S rozvojem videokonferenčních platforem typu MS Teams, Zoom, Google Meet, Webex, a dalších vzniká potřeba zařízení, která podpoří snadnější spolupráci v hybridním režimu schůzek, které jsou částečně fyzické a částečně online.

Řešením jsou dipleje do zasedacích místností s dotykovým ovládáním a integrovaným PC, nebo displeje pro jednotlivé uživatele s integrovanou kamerou a soundbarem. Ovládání platforem je tak uživatelsky přijemnější a hlavně jednodušší.

Videokonferenční monitory Dell jsou vybaveny integrovaným soundbarem s mikrofony a reproduktory a výsuvnou webkamerou. Jsou certifikované pro Microsoft Teams, s fyzickými tlačítky pro ovládání hovoru.

Jak zefektivnit pracovní prostředí ve vaší firmě?

Kontaktujte svého Smarty obchodního zástupce nebo nám napište a my vám připravíme řešení na míru.