Autorizovaný Apple servis na Praze 1 máme otevřený. | Smarty Store nyní slouží jako výdejní místo.
Přihlásit se

Kabely a redukce

Kabely a redukce nám umožňují připojovat nejrůznější periferie k našim mobilním telefonům a tabletům. Dělíme je dle jejich koncovek. Ke každému zařízení existuje bezpočet kabelů, které můžeme rozdělit do několika skupin.

Abychom vám výběr toho pravého kabelu co nejvíce zjednodušili, vytvořili jsme unikátní konfigurátor kabelů, v němž si jednoduše naklikáte, jak má váš kabel vypadat. Konfigurátor najdete na této stránce níže.

Pokračovat

Každé elektrické zařízení má napájecí kabel. Některá mají zabudovanou baterii, kterou lze pomocí tohoto kabelu nabít a zařízení pak používat bezdrátově do úplného vybití. Prodlužovací kabely řeší nedostatečnou délku běžných kabelů. Mezi redukce pak lze zařadit jakýkoli kabel, jehož hlavní funkce je pomocí stejných či rozdílných konektorů propojit dvě zařízení. Takto lze připojovat například audio a video zařízení, různé druhy USB konektorů, síťové internetové připojení a podobně.

Napájecí a prodlužovací kabely

Napájecí kabel má každé elektrické zařízení. Některá mají zabudovanou baterii, kterou lze pomocí tohoto kabelu nabít a zařízení pak používat bezdrátově do úplného vybití.

Patří sem kabely i USB, které nejenže slouží jako datové kabely, ale můžeme s jejich pomocí nabíjet naše zařízení z notebooku nebo přímo ze sítě.

Prodlužovací kabely řeší nedostatečnou délku všech ostatních kabelů. Stačí je jen propojit a tím vytvořit požadovanou délku.

Redukce

Mezi redukce řadíme všechny druhy adaptérů, zařízení, která umožňují propojit původně nekompatibilní zařízení. Nejčastějším typem redukcí jsou například redukce z USB-C do Micro USB. Tímto způsobem lze přizpůsobit připojení téměř všech elektronických zařízení.

DisplayPort

DisplayPort je podobný masově rozšířenému HDMI. Oba slouží pro datové přenosy, přesto jsou však odlišné. Platí, že DisplayPort se používá především v high-end zařízeních, která jsou určena pro profesionály. Hlavní rozdíl tkví v tom, že pomocí HDMI dokážete připojit jediný displej, zatímco DisplayPort jich zvládne klidně víc.

HDMI

Jde o nejběžnější typ konektoru propojující multimediální zařízení s televizemi a monitory. Prošel dlouhým vývojem, momentální verze patří mezi nejlepší kabely na trhu.

Lightning

Každý uživatel, který si zakoupí Apple produkt, k němu v balení obdrží i kabel Lightning. Ten se hodí jak pro nabíjení zařízení, tak pro přenos dat mezi přístrojem a počítačem. Kabel je na jednom konci zakončen Lightning konektorem a na druhém konci USB-A konektorem.

Micro USB

Konektor microUSB slouží k přenosu dat, párování vašeho smartphonu s počítačem či k dobíjení.V dnešní době v podstatě veškeré smartphony a tablety nabízí microUSB konektor. Jeho alternativami jsou například USB-C či Lightening u Applu. Jeho výhodou jsou malé rozměry, díky nimž v přístroji zbývá více místa na důležitější komponenty. Dalším plusem je jeho univerzálnost.

USB

USB je velmi důležitým konektorem, kterým disponují všechny dnešní počítače. Slouží především k přenosu souborů (například z flash disku či externího disku), nebo pro komunikaci s externím příslušenstvím jako jsou klávesnice, myš či tiskárna. Rozlišujeme více druhů. USB 2.0 je starší verzí tohoto rozhraní. Je tedy pochopitelné, že bude o poznání pomalejší. Největší rozdíl mezi jednotlivými verzemi USB je přenosová rychlost. Zatímco 2.0 nabídne 60 MB/s, 3.0 disponuje rychlostí více než desetinásobnou.

USB-C

USB-C je nástupcem klasického microUSB, které známe z většiny dnešních smartphonů. Možnosti konektivity posunul opět o něco dále. Díky tomu, že je menší, umožní výrobu drobnějších periferních zařízení. Je oboustranný obdobně jako lightning konektor od Applu, a tak je manipulace s ním mnohem pohodlnější. USB-C neslouží pouze k napájení a přenosu výměně dat s počítačem. Při použití adaptéru může fungovat například i jako HDMI výstup do televize.

Skrýt

Nejprodávanější

1
Kabel Lightning MFI pro Apple 1m bílý

USB kabel s koncovkou lightning a certifikací MFI stejný jako originální Apple kabel, který je určen pro nabíjení a synchronizaci vašeho přístroje s koncovkou Lightning s iTunes.

69 %  z 499 Kč

155 Kč

2
PremiumCord Kabel USB 3.1 C/M - USB 2.0 A/M rychlé nabíjení 3A 1m

Kvaltiní USB-C kabel sloužící pro rychlo nabíjení 3A a datový přenos dle standardu USB 2.0.

31 %  z 99 Kč

69 Kč

3
Smarty audio kabel Lightning/3,5mm bílý

Smarty audio kabel s Lightning konektorem, který vám umožní připojit smartphone či tablet ke sluchátkům i reproduktoru.

26 %  z 199 Kč

149 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů

Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení:

Vyberte si vhodný kabel – redukci – hub na míru:

Typ kabelu - redukce

Dostupné koncovky a konektory hledaného kabelu - redukce - hubu:

Požadovaná délka

Skrýt konfigurátor kabelů
Zobrazit konfigurátor kabelů
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry