Přihlásit se

Osvětlení

Chytré osvětlení posune vaši domácnost o krok dál do budoucnosti. Kombinujte chytrá osvětlení s chytrými zásuvkami a ovládejte tak jednoduše celou svou domácnost.

Pokračovat

Žárovky

Žárovky můžeme rozdělit podle typu patice, tedy části, kterou se žárovka připojuje ke svítidlu, nebo podle technologie, kterou využívají ke své funkčnosti.

Podle patice

 • E27: Jde o nejpoužívanější typ s průměrem 27 mm, který využívají klasické žárovky, halogenové, úsporné a LED žárovky.

 • E14: Průměr tohoto závitu je 14 mm. Má využití hlavně v menších stolních lampičkách anebo lustrech. Používají ho klasické, halogenové, úsporné i LED žárovky.

 • GU10: Místo závitu má dva půlcentimetrové kolíčky, které se do zdroje světla jen zacvaknou. Používá se často v bodových koupelnových světlech a to u halogenových nebo LED žárovek.

 • GU5.3 : Disponuje dvěma kolíčky o průměru 1 mm. Využití najde v lampičkách a bodových světlech. Zdrojem světla jsou halogenové a LED žárovky.

 • G9: Bezzávitová patice se pomocí dvou kolíčků zacvakne do svítidla. Používá se v koupelnových světlech.

 • G4: U osvětlení kuchyňské linky nebo baru se setkáme s touto paticí se dvěma kolíčky s mezerou 4 mm.

 • R7s: Má tvar trubičky, která se nasazuje do vidlic. Využití najde u halogenových reflektorů nebo LED žárovek.

Podle technologie

 • Klasické žárovky: Tyto žárovky jsou nejběžnějším, i když nejméně efektivním typem. Mají totiž největší tepelné ztráty a jejich životnost je asi jen 1 000 hodin. Jsou však nejlevnější.

 • Halogenové žárovky: Jsou až o třetinu úspornější než klasická žárovka. Jejich pořizovací cena je nižší než u LED žárovek a nabízí životnost až 3 000 hodin.

 • Úsporné žárovky: Jsou až o 75 % úspornější než klasická žárovka. Nenastartují se hned, proto není vhodné umisťovat je do míst, kde svítíme často a krátce. jejich životnost je až 20 000 hodin.

 • LED žárovky: Používají nejnovější technologie a dosahují vysoké svítivosti při minimální spotřebě. Vydrží svítit až 50 000 hodin.

LED pásky

V poslední době nejčastěji používaný typ osvětlení kuchyňských linek, barů nebo koupelnových zrcadel. Miniaturní LED diody jsou vsazeny na ohebný samolepicí pásek. Často jsou i barevné, nebo jsou schopné barvu alespoň měnit. Jednoduše se vzájemně propojují, můžete je tak libovolně prodlužovat.

Svítidla

Závěsná

Závěsná svítidla jsou vhodná do obývacích pokojů a ložnic. Chytrá svítidla lze připojit k bezdrátové síti a poté je ovládat pomocí chytrého telefonu. Můžete využít i funkci naplánovaného alarmu, kdy se světlo samo sepne, aby budilo dojem, že je někdo doma. Tak můžete přispět k bezpečnosti svého domova.

Stropní

Tato svítidla těsně přiléhají ke stropu. Chytrá stropní světla můžete ovládat mobilním telefonem. Intenzitu světla si tak nastavíte podle toho, jak chcete. V aplikaci n svém telefonu si navíc jednoduše nastavíte rozvrh svícení na celý den. Tak můžete například ztlumit osvětlení ve večerních hodinách.

Bodová

Bodová svítidla se zpravidla umisťují níž než stropní světla. Osvětlují bary, jídelní stoly nebo kuchyňské linky. Intenzitu a teplotu světla můžete libovolně nastavovat. Systém chytrých svítidel navíc vzájemně komunikuje. Můžete se tak spolehnout na komplexní systém osvětlení celého vašeho domova.

Designová

Moderní domov vyžaduje i moderní vybavení, osvětlení nevyjímaje. Pořiďte si světla nejrůznějších tvarů a barev a dotvořte svůj domov. Některá moderní světla jsou navíc napájena solární energií, krom designového kousku tak doma budete mít praktické světlo, které vás nezklame ani při výpadku proudu.

Svou domácnost můžete také vybavit nejrůznějšími druhy světelných panelů. Romantickou atmosféru zase vytvoří elektronická LED svíčka, kterou jednoduše spárujete se svým smartphonem.

Skrýt

Nejprodávanější

1
Meross Smart Wi-Fi LED Bulb HomeKit

Chytrá žárovka Meross Smart WiFi LED Bulb nabízí celou barevnou škálu, ovládání z chytrého telefonu, podporu hlasových asistentů Google Assistant, Amazon Alexa i Line Cova, prostředí SmartThings, IFTTT a Apple HomeKit. Pyšní se nízkou spotřebou energie a fungováním bez externího Bridge či Hubu – pouze přes WiFi síť a váš smartphone.

649 Kč

2
Meross Smart WiFi LED Strip HomeKit 10m

Světelný LED pruh Meross Smart WiFi LED Strip s podporou Apple HomeKit. Možnost upravit jas a barvu ve spektru RGB, WiFI připojení, možnost ovládat vzdáleně, podpora různých scén a nastavitelné efekty.

1 999 Kč

3
Yeelight LED Lightstrip Plus Extension

Rozšíření pro Yeelight Aurora Lightstrip Plus o délce 1 metr.

45 %  z 499 Kč

279 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů

Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení:

Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry