Chytré auto

Ze svého automobilu můžete snadno udělat chytrého společníka. Ať už je to pomocí držáku, který vám umožní ovládat váš chytrý telefon s omezeným nebezpečím nehody, diagnostických jednotek, které dokáží diagnostikovat chybové kódy a omezují tak nutnost návštěv autosalonů, nebo pomocí chytrého softwaru, který vám pomůže zjistit, kde je vaše auto nebo jezdit šetrněji.

Držáky

Držáky do auta se používají pro uchycení vašeho mobilního telefonu nebo tabletu. V první řadě je důležité rozdělit držáky dle typu uchycení v interiéru automobilu a poté dle typu uchycení mobilu v držáku. Existují klasické držáky, které se přichytí na sklo či palubní desku pomocí přísavky. Na trhu nalezneme i držáky, jež se vkládají do mřížky ventilace. Je důležité též zmínit ty, které nabídnou možnost pevné instalace dle konkrétního typu auta.

Příkladem chytrých držáků jsou držáky s headup displejem, neboli přídatným displejem, díky němuž nemusíte spouštět oči ze silnice. Jednoduše jej položíte na palubní desku a vložíte telefon na protiskluzovou podložku. Displej telefonu se pak odráží na headup sklíčko držáku a zvyšuje tak bezpečnost jízdy například při používání navigace.

Služby

Speciální chytrou výbavou vašeho auta se může stát software Chytré auto. S ním vám vaše vozidlo může dát vědět, kde se zrovna nachází nebo kde bylo. Kromě toho vás dokáže informovat, pokud jeje někdo nabourá nebo se jej pokusí ukrást. Stejným způsobem vám dá vědět, když bude mít nějakou závadu.

Informace o poloze

Po spárování s chytrým telefonem vám dá automobil vždy vědět, kde se nachází, zaparkované i v pohybu. Auto můžete sledovat na mapě a jeho polohu můžete sdílet s každým, s kým chcete. Můžete si nastavit i upozornění, když auto vyjede z vámi nastavené oblasti. Takto můžete mít pod dohledem i tři automobily najednou.

Zabrání krádeži

Pokud by se vaše auto dalo do pohybu bez vašeho vědomí, aplikace vás upozorní. Software Chytré auto hlásí i otřesy vozu, díky tomu poznáte, že se někdo snaží váš vůz ukrást nebo vás odtahují.

WiFi připojení pro celou posádku

Software navíc dokáže vytvořit ve vašem voze WiFi hotspot, ke kterému se mohou připojit všichni členové posádky. Používat jej můžete ve všech zemích EU a zvolit si můžete z několika tarifů.

Statistika jízdy

Chytré auto vás informuje o stavu paliva nebo autobaterie. Aplikace vám nahlásí i případný technický problém a doporučí nejlepší možné řešení. Zároveň můžete zkoumat i informace ze stylu své jízdy a základní jízdní statistiky jako jsou počet najetých kilometrů, maximální rychlost nebo otáčky.

SOS funkce

Pokud se s automobilem dostanete do potíží, v aplikaci stačí kliknout na jediné tlačítko a aplikace rozešle SMS zprávy až pěti vybraným kontaktům.

Diagnostické jednotky

Diagnostické jednotky souží ke čtení diagnostických chybových kódů bez nutnosti návštěv autosalonu. Díky Bluetooth konektivitě lze všechny zjištěné problémy zobrazovat a procházet ve vašem telefonu. Jednotky jsou schopné rozeznat až několik tisíc kódů.

Diagnostické jednotky slouží k zobrazení základních informací o vozidle, k diagnóze chyb a závad a podání hlášení o každé z nich. Mohou také kontrolovat tlak v pneumatikách a načítat informace ze senzorů automobilu. Díky tomu vás dokáží informovat i o zatížení motoru, otáčkách, rychlosti, tlaku paliva nebo stavu palivového systému.

Podle operačního systému ve vašem telefonu si zvolíte příslušný program, v němž budete hlášení o chybách spravovat. Diagnostické jednotky podporují nejrůznější značky automobilů. Při jejich výběru je však nutné zkontrolovat kompatibilitu s vaším vozem.

Všechny kategorie

Chytré auto pro:

Vyberte značku a model.
Filtry a parametry

Cena:

od:
do:
Filtry a parametry
Obecné
Další informace

Výrobce

Uživatelské hodnocení:

Na hvězdičkách níže zvolte minimální hodnocení uživatelů.

Podporovaný OS

Zrušit všechny filtry
3 produkty
Zrušit všechny filtry

Mobily Tablety Apple Audio – Video Příslušenství Smart Použité Výprodej Oblíbené Porovnávač