Aktuální rychlost doručení
objednávek u zboží skladem
Prodejny Smarty.cz a výdejní
místa po ČR: 0-2 dny
Express Praha
Do 24 hodin
Doručení domů
2-3 dny
Produkty označené stromečkem
vám doručíme do Vánoc.

Bezdrátové klávesnice

Klávesnice patří mezi základní periferie ke každému počítači, bez ní se prostě nedá pracovat. Donedávna jste se museli smířit s kabely, které vedly z klávesnice do počítače, dneska už je to mnohem jednodušší. Jak to? No přece díky bezdrátové klávesnici, u které žádné kabely nenajdete.

Pokračovat

Bezdrátová klávesnice jde s dobou

Pří výběru klávesnice hraje roli rozložení kláves, jazyk, ve kterém píšete, hlučnost, možná i podsvícení, zapomenout ale nesmíme na způsob připojení. Ještě nedávno se k počítači připojovala výhradně pomocí USB kabelu, dneska to jde i jednodušeji. Bezdrátovou klávesnici k němu připojíte pomocí Bluetooth nebo USB transceiveru, který jen vložíte do počítače.

Drát nebo bezdrát?

Otázka, kterou si položí snad každý, kdo si vybírá novou klávesnici. Bezdrátová klávesnice jde s dobou, na druhou stranu ne každému může vyhovovat. Drátové klávesnice jsou levnější, nepotřebují žádný zdroj napájení, stačí je připojit k počítači a je to. Bezdrátová klávesnice stojí o něco víc a potřebuje napájení, na druhou stranu ji můžete přenášet z místa na místo a nebudou vám nikde překážet kabely.

Jaký typ připojení zvolíte?

Jakmile se rozhodnete pro bezdrátovou klávesnici, stojíte před další volbou. Jaký typ připojení zvolíte? Vybírat můžete mezi Bluetooth, díky kterému ji spárujete se všemi přístroji, které Bluetooth podporují, nebo pomocí 2,4 GHz WiFi, což je stabilnější, ale zase je třeba použít USB přijímač.

Pozor na dosah

Bezdrátová klávesnice není limitovaná délkou kabelu, ani s ní ale nemůžete být libovolně daleko od počítače. Bezdrátové klávesnice pořád dosahují na krátkou vzdálenost, která zhruba odpovídá běžnému rozložení pracovního místa, s rostoucí vzdáleností navíc klesá i její odezva.

I bezdrátová klávesnice může být ergonomická

V dnešní době, kdy u počítače trávíme čím dál víc času, roste počet těch, kteří se potýkají se syndromem karpálního tunelu. Snažte se mu předcházet a dejte přednost ergonomické klávesnici, díky které budete ruce držet ve správné pozici.

Skrýt
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry