Smarty.cz prodejna OC Central Most: Otevíráme už 9.6. v 9:00 | JRC prodejna OC Mercury České Budějovice: Trvale uzavřena od 19.6. Nejbližší prodejna JRC se nachází v OC IGY České Budějovice.

Baterie pro mobilní telefony

Baterie jsou vysoce důležitou součástí všech chytrých telefonů. Dodávají vašemu zařízení „šťávu“ a to doslova. V naší nabídce máme 3 typy baterií. První typ jsou baterie pro konkrétní typ smartphonu. Lithium – iontové články jsou nejčastějším typem baterií používaných v současných telefonech. Dalším rozšířeným a oblíbeným typem jsou baterie externí, tzv.powerbanky. Dobijí interní baterii vašeho zařízení a můžete si je vzít kamkoli s sebou. Abychom měli naši nabídku baterií kompletní, připravili jsme si pro vás i klasické tužkové baterie.

Více

Lithium – iontové články

 používají se jako akumulátor v současných mobilních telefonech. Hlavní výhodou a důvodem pro jejich masovou rozšířenost je jejich velká energetická kapacita. Základní radou pro dlouho výdrž baterie ve vašem smartphonu je nevybíjet do nulové kapacity. Radši ji k nabíječce připojte, když se kapacita baterie bude blížit 20%, tím prodloužíte její životnost. Jsou to i okolní podmínky, které mají vliv na výdrž baterie. V zásadě lze říci, že těmto bateriím je nejlépe v domovních podmínkách. Nedělají jim dobře nízké teploty (pod bodem mrazu) a také teploty nad 25°C a přímé sluneční záření. Shrnuto podtrženo:Výhody:

  • Nízká cena
  • Velká kapacita
 Nevýhody:
  • Časem ztrácí kapacitu (jejich životnost je omezená na určitý počet cyklů – nabití a vybití)
  • Náchylné na okolní podmínky
 

Powerbanky

Fungují na stejné technologii, jako baterie v mobilních telefonech. Jen jsou navržené vyloženě za účelem dobíjení, nejsou tedy tak limitované rozměry, jako baterie pro smartphony. Existují v různých velikostech – kapacitách. Většina dokáže hned několikrát dobít mobil nebo tablet. Kapacita se udává v mAh. Údaj o kapacitě tedy bude například vypadat takto: „Kapacita baterie je 3100 mAh.“ Powerbanky se liší jak v kapacitách, tak i v rychlosti dobíjení. Doba, za kterou dobijí vaše zařízení závisí na kapacitě baterie zařízení a také na velikosti proudu, který dokáže powerbanka produkovat. Vždy si zkontrolujte, jestli je powerbanka kompatibilní se zařízením, které jí chcete dobíjet. Jde o to, aby disponovala potřebným napětím. U smartphonů je to standardně napětí o velikosti 5V. U laptopů to ale bude napětí jiné. Chytré powerbanky umí velikost napětí upravit na základě toho, jaké zařízení potřebujete dobíjet. Co si zkontrolovat?Kapacitu powerbanky a kapacitu baterie v zařízení. (Ideálně by měla mít banka větší kapacitu, než je kapacita zařízení.) Čím větší kapacita powerbanky, tím vícekrát je schopná zařízení dobít. Velikost napětí, které používá vaše zařízení pro nabíjení a zkontrolovat jestli ho dokáže powerbanka produkovat. Velikost proudu, který powerbanka přenáší. Pro rychlé nabíjení doporučujeme powerbanky s velikostí proudu 2A.

Před zakoupením tohoto typu záložního nabíjení je důležité porovnat kapacitu baterie telefonu s kapacitou powerbanky. Vždy je důležité, aby powerbanka měla větší kapacitu, než má baterie telefonu.

Pokud váš mobilní telefon nese 3100 mAh akumulátor, powerbanka by tedy měla mít alespoň 4000 mAh. Je důležité si uvědomit, že smartphone využívá k nabíjení výstupní napětí 5V. Při něm se energie přelévá v poměru 1:1. V případě, že chcete nabíjet zařízení, která potřebují vyšší napětí, je třeba pořídit powerbanku, která zvládne vyšší napětí. Na trhu existují i powerbanky, jenž zvládnou napětí přepínat.

Pokud máte telefon s velkou kapacitou akumulátoru, zkontrolujte hodnotu proudu, kterou dokáže powerbanka elektrickou energii přenášet. Pokud chcete rychlé nabíjení, rozhodně sáhněte po nabíječce, která zvládne nabíjet proudem 2A.

Baterie do telefonu

Lithium-iontové články jsou nejpoužívanějším typem akumulátoru v dnešních smartphonech.

Tyto články se hojně využívají především z důvodu jejich velké kapacity, která zaručí dlouhou výdrž vašeho smartphonu.

Není dobré tyto akumulátory vybíjet nulové kapacity. V případě, že necháte svůj smartphone často vybít až na nulu, akumulátor rychleji ztratí svou kapacitu a životnost baterie bude o poznání nižší.

Li-Ion baterie postupem času ztrácí svou kapacitu, a tak je v průběhu 2 až 3 let nutné akumulátor vyměnit. Je důležité chránit baterie před přímým sluncem a extrémními teplotami, jak velký chlad, tak velké teplo baterii ničí.

Hlavní výhody

  • velké kapacity
  • nízká výrobní cena

Hlavní nevýhody

  • ztráta kapacity
  • náchylné na změnu teploty

Méně
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry