Zpátky do školy! Slevy na Macy, iPady, iPhone Xr nebo Beats. Vybírejte zde
Přihlásit se

Baterie

Každé elektrické zařízení má v sobě baterii různé kapacity. Při výběru přístroje je tedy nutné přihlížet i ke kapacitě baterie, čím věší kapacita, tím větší výdrž baterie.

Pokračovat

Nabízíme tři různé kategorie baterií. První z nich jsou originální baterie určené pro konkrétní model zařízení. Dalším velmi vyhledávaným typem jsou powerbanky, které vás dokážou zachránit v nouzových situacích. Poslední kategorií jsou tužkové baterie.

Záložní/přenosná

Tyto záložní zdroje se nazývají powerbanky, které disponují větší kapacitou než váš smartphone či tablet a dokážou jej nabít i vícekrát, v závislosti na kapacitě smartphonu a powerbanky. Připojuje se jednoduše pomocí USB kabelu.

Před zakoupením tohoto typu záložního nabíjení je důležité porovnat kapacitu baterie telefonu s kapacitou powerbanky. Vždy je důležité, aby powerbanka měla větší kapacitu, než má baterie telefonu či tabletu.

Pokud váš mobilní telefon nese 3100 mAh akumulátor, powerbanka by tedy měla mít alespoň 4000 mAh. Je důležité si uvědomit, že smartphone využívá k nabíjení výstupní napětí 5V. Při něm se energie přelévá v poměru 1:1. V případě, že chcete nabíjet zařízení, která potřebují vyšší napětí, je třeba pořídit powerbanku, jež zvládne vyšší napětí. Na trhu existují i powerbanky, jenž zvládnou napětí přepínat.

Pokud máte telefon s velkou kapacitou akumulátoru, zkontrolujte hodnotu proudu, kterou dokáže powerbanka elektrickou energii přenášet. Pokud chcete rychlé nabíjení, rozhodně sáhněte po nabíječce, která zvládne nabíjet proudem 2A.

Baterie pro konkrétní zařízení

Lithium-iontové články jsou nejpoužívanějším typem akumulátoru v dnešních smartphonech, tabletech a chytrých hodinkách. Tyto články se hojně využívají především z důvodu velké kapacity, která zaručí dlouhou výdrž vašeho smartphonu.

Není dobré tyto akumulátory vybíjet do nulové kapacity. V případě, že necháte svůj smartphone či tablet často vybít až na nulu, akumulátor rychleji ztratí svou kapacitu a životnost baterie bude o poznání nižší.

Li-Ion baterie postupem času ztrácí svou kapacitu, a tak je v průběhu 2 až 3 let nutné akumulátor vyměnit. Je důležité chránit baterie před přímým sluncem a extrémními teplotami, jak velký chlad, tak velké teplo baterii ničí.

Hlavní výhody

  • velké kapacity
  • nízká výrobní cena

Hlavní nevýhody

  • ztráta kapacity
  • náchylné na změnu teploty

Tužkové baterie

Ve většině drobné elektroniky ve vaší domácnosti jsou pak tužkové baterie, které mohou být klasické alkalické nebo nabíjecí. Oboje pak můžete pořídit ve dvou velikostech, klasické tužkové AA baterie a mikrotužkové AAA baterie.

Alkalické baterie

Tyto baterie se po úplném vybití vyhazují so speciálních sběrných boxů. Nelze je tedy nabíjet. Zpravidla mívají menší kvalitu než nabíjecí baterie, jsou ale o poznání levnější.

Nabíjecí baterie

Tento typ tyžkových baterií disponuje obnovitelnou kapacitou. Nabíjí se pomocí speciální nabíječky. Jsou kvaltnější než obyčejné aklalické baterie, bohužel si za ně ale připlatíte.

Nejprodávanější

1
Samsung EB-BG900BB baterie Galaxy S5 2800mAh (eko-balení)

Originální baterie pro Samsung Galaxy S5 kapacitou 2800 mAh.

54 %  z 409 Kč

189 Kč

2
LG BL-51YF baterie G4 3000mAh (eko-balení)

Originální baterie pro mobilní telefon LG G4 H815/H818 s kapacitou 3000 mAh.

70 %  z 749 Kč

229 Kč

3
Huawei HB4342A1RBC baterie Y6 2200 mAh (eko-balení)

Originální baterie s kapacitou 2200 mAh pro Huawei Y6.

21 %  z 299 Kč

239 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů

Vyberte baterie přímo pro vaše zařízení:

Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry