Alkohol testery

Pro všechny zodpovědné řidiče jsou tu alkoholtestery. Ty měří míru alkoholu v krvi. Testery mohou být napájeny klasickými alkalickými bateriemi nebo integrovanou dobíjecí baterií.

Některé testery si ukládají poslední měření, dají se připojit k počítači pro lepší orientaci ve výsledcích nebo spárovat s mobilním telefonem pomocí aplikace. Některé lze navíc nabíjet přímo v automobilu, budete jej tak mít k dispozici vždy, když budete chtít nasednout do auta. Na přítomnost alkoholu v krvi upozorňují zvukovým signálem a zobrazením informace na přehledném displeji.

Více

Výrobci alkoholtesterů důrazně doporučují nepoužívat přístroj těsně po požití alkoholu, hrozilo by poškození přístroje.

Typy alkohol testerů

S polovodičovým čidlem

Jde o základní levnější modely, u kterých musíte foukat přímo na čidlo testeru. Díky tomu je po čase nutné čidlo vyměnit, protože je více opotřebováno. Tyto testery se hodí pro občasné používání.

S elektrochemickým čidlem

U tohoto testeru není nutné foukat přímo na čidlo, alkoholtester si odebere ze vzduchu potřebný objem a ten analyzuje. Díky menší námaze vydrží čidlo déle, a proto je tento typ testeru vhodný pro časté měření. Používá ho policie nebo například zaměstnavatelé při namátkové kontrole zaměstnanců. Nevýhodou je jen vyšší pořizovací cena.

Méně