Už 24. 5. otevíráme novou prodejnu Smarty.cz v NC CityPark Jihlava. Exkluzivní slevy, které platí celý víkend, se dozvíš ZDE.

Alarmy

Důležitou výbavou pro tvou domácnost je také alarm, který chrání tvůj majetek před narušiteli. Setkáváme se se dvěma druhy alarmu, a to bezdrátovým a drátovým. U nás si můžeš vybrat podle svého uvážení a podle funkce, kterou od alarmu očekáváš.

Více

Systém alarmu lze navíc jednoduše řídit pomocí tvého telefonu. Kromě zapnutí a vypnutí alarmu dokáží tyto systémy otevřít vjezdová či garážová vrata, zapnout topení nebo rozsvítit světla v domě. Nejen, že tak hlídají tvůj domov, ale ještě ti ulehčují bytí v něm.

Základní sada alarmu většinou obsahuje řídící centrum, senzory na dveře a okna, pohybové senzory, vnitřní a venkovní kameru a klíčenku se základními ovládacími prvky pro ty, kteří nechtějí centrálu ovládat mobilním telefonem.

Druh alarmu

  • Drátový alarm
Tento alarm je vhodné instalovat do novostaveb, protože rozvodu kabelů nestojí nic v cestě. Jeho nevýhodou je vyšší cena, menší variabilita a esteticky nevzhledné kabely, které je poté nutné zakrývat lištami a nábytkem. Naopak velkou výhodou je téměř bezúdržbový systém.

  •  Bezdrátový alarm
Lze jej využít téměř kdekoli a kdykoli, aniž bychom zasahovali do stavby. Výhodou je snadno rozšiřitelné uspořádání a možnost přidávat další komponenty. Nevýhodou je nutná pravidelná údržba, častá výměna baterií a vyšší pořizovací cena.

Méně