Alarmy

Důležitou výbavou vaší domácnosti je i alarm, který chrání váš majetek před narušiteli. Setkáváme se se dvěma druhy alarmu, bezdrátovým a drátovým.

Více

Systém alarmu lze navíc jednoduše řídit pomocí vašeho telefonu. Krom zapnutí a vypnutí alarmu dokáží tyto systémy otevřít vjezdová či garážová vrata, zapnout topení nebo rozsvítit světla v domě.

Základní sada alarmu většinou obsahuje řídící centrum, senzory na dveře a okna, pohybové senzory, vnitřní a venkovní kameru a klíčenku se základními ovládacími prvky pro ty, kteří nechtějí centrálu ovládat mobilním telefonem.

Druh alarmu

Drátový alarm

Tento alarm je vhodné instalovat do novostaveb, protože rozvodu kabelů nestojí nic v cestě. Jeho nevýhodou je vyšší cena, menší variabilita a esteticky nevzhledné kabely, které je poté nutné zakrývat lištami a nábytkem.Jeho velkou výhodou je však téměř bezúdržbový systém.

Bezdrátový alarm

Lze jej využít téměř kdekoli a kdykoli, aniž bychom zasahovali do stavby. Výhodou je snadno rozšiřitelné uspořádání a možnost přidávat další komponenty. Nevýhodou je nutná pravidelná údržba, častá výměna baterií a vyšší pořizovací cena.

Méně