Přihlásit se

Není to jen sen, Nokia Sleep zkvalitní váš spánek

Letošní CES nepřinesl jen novinky na poli mobilních telefonů, ale i fitness doplňků. Nokia představila chytrý senzor spánkové aktivity Nokia Sleep. Jde o podložku vyrobenou z nezávadného textilního materiálu, kterou stačí jednoduše připojit k WiFi, vložit pod polštář a připojit k napájení. Poté ji už musíte jen spárovat s aplikací Nokia Health a podložka v průběhu noci sleduje kvalitu vašeho spánku, měří váš tep a dechovou frekvenci. Díky tomu například rozpozná, zda v noci trpíte chrápáním.

Díky podpoře IFTTT, technologii umožňující připojení domácích spotřebičů na internet, navíc podložka dokáže chytře ovládat domácnost. Tak se například vypnou světla nebo změní teplota v místnosti potom, co ulehnete ke spánku.

Druhou novinkou jsou hodinky Nokia Steel HR. Ocelové tělo se silikonovým řemínkem ukrývá designové, ale přitom užitečné hodinky. V ciferníku jinak obyčejných hodinek je vsazen malý displej zobrazující všechny notifikace. Největší předností hodinek je jejich výdrž, která činí až 25 dní. Disponují měřičem tepové frekvence, odolností vůči vodě 50ATM, krokoměrem a senzorem měřícím váš spánek. Nokia Steel HR navíc rozpoznají, když zahájíte nějakou sportovní aktivitu.

Hodinky jsou u nás k dispozici ve dvou velikostech a přijdou vás na necelých 5 000 korun. Na výběr máte mezi černým a bílým ciferníkem.