Užij si exkluzivní slevy 50 % v rámci našich Smarty days!

Jak vybrat tablet s mobilním připojením

Tablety, které umožňují připojení k mobilnímu internetu v sobě nesou slot na SIM kartu, díky které můžete být připojeni kdekoliv, kde je pokrytí mobilní sítí vašeho operátora. Je však nutné si uvědomit, že se za toto mobilní připojení platí podle vašeho tarifu.

Výhody a nevýhody

Internet odkudkoliv

Rychlé připojení na cestách

S některými si zavoláte

Nutnost platit za data

Nejčastější otázky při výběru tabletu s mobilním připojením

Pro koho je tablet určen?

Strávíte-li hodně času na cestách, v autě či ve vlaku tedy mimo dosah Wi-Fi. Pak sáhněte po tabletu s mobilním připojením.

Na co si dát pozor?

Dejte si pozor na to, jaká SIM karta se do tabletu vkládá, nejčastěji půjde o microSIM či nanoSIM. Pokud máte nevyhovující kartu, váš operátor ji bezplatně vymění za správnou. Tablety s možností připojení k mobilnímu internetu jsou nejčastěji označeny jako 3G, 4G a v případě Applu Cellular.

Jak rychlé připojení v tabletu mám?

Rychlost připojení naleznete u každého tabletu jako nejrychlejší datovou síť. Pokud vám záleží na opravdu rychlém internetu, zvolte spíše tablet s podporou LTE. V praxi to znamená, že například písničku o velikosti 10 MB stáhnete na 4G za zlomek vteřiny. V případě, že server povolí stahovat v plné rychlosti. Oproti tomu na 3G internetu stáhnete písničku se stejnou velikostí za zhruba 10násobek času. V případě, že máte dostatečně objemný datový balíček, můžete pohodlně poslouchat hudbu, přehrávat videa či stahovat soubory.

Možnost volání s tabletem

Ačkoliv představa volání s tabletem může vypadat bizarně, mnozí zákazníci tablety rádi využívají tablet pro klasické volání. Ne každý tablet, do něhož lze vložit SIM kartu podporuje možnost volání, vždy tedy pozorně čtěte popis produktu. Pokud zde není uvedena možnost volání, s tabletem si nezavoláte. Držet tablet u ucha není zrovna pohodlné. Zvažte tedy pořízení bluetooth headsetu, s nímž je telefonování o mnoho pohodlnější.

Tablety s mobilním připojením

Připojíte se odkudkoliv. Hodí se tedy pro ty, kteří jsou hodně na cestách.

Připojení odkudkoliv

Volnost a opravdová mobilita

Z některých si i zavoláte

Přejít do nabídky
Zpět na přehled