Aktuální rychlost doručení
objednávek u zboží skladem
Prodejny Smarty.cz a výdejní
místa po ČR: 0-2 dny
Express Praha
Do 24 hodin
Doručení domů
2-3 dny
Produkty označené stromečkem
vám doručíme do Vánoc.

Jak vybrat tlačítkový telefon

Klasické mobilní telefony jsou stále poměrně populární kategorií. Zákazníci je totiž velmi často používají jako doplňkový telefon ke smartphonu. Hlavními argumenty pro koupi takového telefonu jsou odolnost, nízká pořizovací cena a dlouhá výdrž baterie.

Výhody a nevýhody

Dlouhá výdrž baterie

Odolnost

Nízká pořizovací cena

Malý displej

Bez operačního systému

Méně funkcí než smartphony

Nejčastější otázky při výběru tlačítkového telefonu

Pro koho je telefon určen?

Telefon se hodí především pro nenáročné uživatele, kteří mobil používají primárně pro telefonování a SMS a jsou zvyklí ovládat telefon pomocí tlačítek. Nejčastějšími uživateli tlačítkových telefonů tedy jsou senioři nebo lidé, kteří si tlačítkový přístroj pořídí jako doplněk ke klasickému smartphonu.

Kolik za telefon zaplatím?

Další velmi významnou výhodou tlačítkových mobilů jsou jejich nízké pořizovací náklady. Pořizovací cena se většinou pohybuje okolo necelých 400 Kč, nejdražší a nejlépe vybavené přístroje pak většinou nepřesáhnou cenovku 4 000 Kč.

Jaké mají využití?

Klasické tlačítkové mobily jsou velmi populární mezi seniory především proto, že jsou tak jednoduché na ovládání. Druhou skupinou zákazníků, kteří rádi sáhnou po tlačítkovém mobilním telefonu jsou lidé, kteří často vyjíždí do přírody na delší výlety. V takových případech je velmi nepohodlné tahat sebou velký smartphone. Tlačítkové telefony toho totiž vydrží mnohem víc. Díky malému displeji a nízkému výkonu jsou schopny vydržet na baterii třeba i celý týden. Navíc jim nevadí občasný pád či nějaká ta kapka vody. Přežijí toho opravdu hodně.

Jaké mají telefony funkce?

I ty nejlevnější modely disponují základními funkcemi jako jsou kalkulačka, kalendář či FM rádio. Pokud se podíváme na dražší zástupce této kategorie často nabídnou zvýšenou odolnost nebo fotoaparát. U vybavenějších modelů jistě potěší možnost rozšířit interní úložiště o paměťové karty, které dokážou zvýšit kapacitu vašeho mobilního telefonu, aby se vám do něj vešlo více fotek či hudby.

Nestárnoucí klasika

Tlačítka byla vždy spolehlivá volba. Ideální pro ty, kteří pouze telefonují a píší zprávy.

Dlouhá výdrž baterie

Odolnost

Nízká pořizovací cena

Přejít do nabídky
Zpět na přehled