Užij si exkluzivní slevy 50 % v rámci našich Smarty days!

Jak vybrat telefon pro seniory

Seniorské telefony jsou velmi specifickou kategorií. Nejvíce seniorských telefonů jsou klasické tlačítkové telefony. Setkáme se ale také s celou řadou mobilů pro seniory, které nesou dotykový displej.

Výhody a nevýhody

Skvělá ergonomie

Velká tlačítka

Velký jasný kontrastní displej

Opravdu hlasité vyzvánění

Méně pokročilých funkcí

Bez operačního systému

Nejčastější otázky při výběru telefonu pro seniory

Kolik za něj zaplatím?

Velkou výhodou seniorských mobilních telefonů je, že jsou jejich pořizovací náklady velmi nízké. Nejlevnější mobily pro seniory seženete okolo pětistovky, nejdražší pak pořídíte do 3 000 korun.

Jakou nabídnou konstrukci?

Vzhledem k tomu, že je třeba, aby byly seniorské mobilní telefony co nejlépe ergonomicky přizpůsobeny potřebám uživatele, nesou velká tlačítka se zřetelnou odezvou a velký kontrastní displej s možností nastavit velké písmo. Jejich výhodou je, že nenabídnou moc funkcí, a tak jejich používání není nijak složité. Dotykové telefony pak nabídnou upravené uživatelské prostředí s velkými ovládacími prvky, které usnadní ovládání. Mezi seniorskými telefony nalezneme i přístroje, které nabídnou konstrukci typu „véčko“. Ty jsou v této kategorii poměrně oblíbené.

Co je SOS tlačítko?

Seniorské mobily často nabídnou na svých zádech SOS tlačítko, které se nachází na zádech přístroje. Po jeho stisknutí se automaticky spustí hovor s předvoleným číslem. Může to být jakékoliv číslo třeba z rodiny, nebo kontakt na Záchrannou služby.

Pro dědu i pro babičku

Ovládání telefonu je velmi jednoduché a intuitivní s dobře čitelným displejem a velkými tlačítky.

Skvělá ergonomie

Velký kontrastní displej

SOS tlačítko

Přejít do nabídky
Zpět na přehled