Užij si exkluzivní slevy 50 % v rámci našich Smarty days!

Jak vybrat mobil s nejlepším fotoaparátem

Drtivá většina pořízených fotografií je vyfocena na mobilní telefon. A není divu. Kvalita fotoaparátů v moderních smartphonech je na skvělé úrovni. Pročtěte si, na jaké parametry je důležité se při výběru nového mobilního telefonu zaměřit.

Výhody a nevýhody

Skvělé fotografické výkony

Levnější než tradiční fotoaparáty

Manuální funkce

Některé modely s vyšší pořizovací cenou

Nejčastější otázky při výběru fotomobilu

Pro koho je telefon určen?

Mobilní telefony s kvalitním fotoaparátem jsou určeny pro vášnivé fotografy, kteří ale nechtějí utrácet desetitisíce za nový fotoaparát, nebo ho s sebou nemíní neustále tahat. Jsou určeny pro lidi, kteří rádi zvěčňují společné chvíle s rodinou či přáteli, fotí přírodu nebo jídlo a následně je sdílí na nejrůznějších sociálních sítích.

Kolik za telefon zaplatím?

Nejlevnější telefony s opravdu kvalitním fotoaparátem začínají na 8 000 Kč. Za ty nejlepší fotomobily, které jsou zpravidla vlajkovými loděmi jednotlivých výrobců, pak dáte mezi 14 000 a 35 000 Kč.

Co je rozlišení fotoaparátu?

Rozlišení se uvádí v megapixelech, přičemž jeden megapixel obsahuje zhruba 1 milion pixelů. Počet pixelů je přímo úměrný úrovni detailů na fotografii. Průměrný fotomobil nese rozlišení okolo 10 MPx. Fotografie v takovém rozlišení je vhodná i pro tisk ve formátu do velikosti 60x40 cm.

Co je světelnost objektivu?

Dalším velmi důležitým parametrem je nesporně optika. Tedy objektiv a jeho kvalita či světelnost. Velkou světelnost objektivu oceníte především při focení v horších světelných podmínkách. Světelnost se označuje hodnotou f/x (x= číslo). Čím menší číslo za lomítkem najdeme, tím světelnější objektiv je, projde jím více světla a podává lepší výkony ve zhoršených světelných podmínkách.

Jaké další funkce fotomobily nabízí?

Fotoaparát jako takový není pouze o hardwarových specifikacích. Velmi důležité je, jaké softwarové nástroje daný mobilní telefon nabízí. Je dobré dopředu zjistit, zda lze nastavovat délku závěrky či jestli dokáže telefon pořizovat časosběr. Kvalitní fotomobily nabídnou široké možnosti manuálního nastavení, a tak dokážete danou fotku vyladit téměř jako byste ji fotili kvalitní zrcadlovkou.

Fotky jako z foťáku

Ať už chcete vyšperkovat svůj Instagramový profil, nebo jen rádi fotíte, měli byste se poohlédnout po pořádném fotomobilu.

Kvalitní fotoaparát

Levnější než zrcadlovka

Je stále po ruce

Přejít do nabídky
Zpět na přehled