Aktuální rychlost doručení
objednávek u zboží skladem
Prodejny Smarty.cz a výdejní
místa po ČR: 0-2 dny
Express Praha
Do 24 hodin
Doručení domů
2-3 dny
Produkty označené stromečkem
vám doručíme do Vánoc.

Jak vybrat telefon s Androidem

Android je nejrozšířenějším mobilním operačním systémem na světě. Díky tomu, lze vybrat vskutku rozličné mobilní telefony s tímto operačním systémem. Uživatelé volí Android především kvůli tomu, že mobilní telefony s Androidem nabídnou širokou možnost přizpůsobení a jejich cenové rozpětí je opravdu široké.

Výhody a nevýhody

Široký výběr modelů a výrobců

Spousta aplikací

Velká možnost přizpůsobení

Horší optimalizace než iOS

Ne vždy aktualizace na nejnovější verzi

Nejčastější otázky při výběru telefonu s Androidem

Pro koho je telefon určen?

Mobilní telefony s Androidem nabídnou velmi široké možnosti výběru. Proto je možné říct, že jsou vhodné téměř pro kohokoliv. Uživatelé přístrojů s mobilním operačním systémem od Googlu nejčastěji oceňují jeho širokou rozšířenost a možnost výrazného přizpůsobení.

Kolik za telefon zaplatím?

Mobilní telefony s Androidem začínají od takzvaných „low-endů“ (nejméně vybavených mobilů). Modelová řada pak jde přes střední třídu až po vlajkové lodi prémiových výrobců. Na trhu se tedy setkáme s rozpětím od 1500 až 34 000 korun.

Co telefony s Androidem umí?

Android je otevřený operační systém, díky kterému můžete do vašeho mobilního telefonu stahovat nejrůznější aplikace a hry z Google Play Store. Telefony s Androidem vám umožní připojení k internetu a možnost být neustále ve spojení se světem. Android je navíc opravdu otevřeným systémem, můžete jej tedy velmi pohodlně přizpůsobovat dle vlastních preferencí.
Při výběru Android telefonu je na rozdíl od iPhonu důležité zaměřit se na hodnoty RAM, ROM a výkon procesoru. Záleží na tom, jaké máte od telefonu očekávání. Pro nenáročné je minimum 1GB RAM, 8GB ROM a 2-jádrový procesor. Pro středně náročné uživatele 2 nebo 3 GB operační paměť RAM a alespoň 16GB ROM, 4-jádrový procesor. Pro nejnáročnější uživatele RAM 3GB až 6GB, ROM minimálně 32 GB a procesor 8-jádrový.

Android telefony

Pro milovníky personalizace a široké nabídky aplikací či her jsou zde telefony s Androidem.

Hodně aplikací a her

Velké možnosti výběru

Velká možnost přizpůsobení

Přejít do nabídky
Zpět na přehled